Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Nustino arašídové máslo v prášku - chutná fit alternativa

2023-02-14
Nustino arašídové máslo v prášku - chutná fit alternativa

Kdo nemá rád arašídové máslo? My ho milujeme - o tom není pochyb! Přidáváme ho do ovesné kaše, mažeme si ho na sendviče a dokonce ho svačíme přímo ze sklenice. Bohužel jsme si dosud za potěšení z konzumace arašídového másla připadali velmi provinile. Příliš mnoho této pochoutky štíhlé postavě neprospívá. Naštěstí existuje alternativa - Nustino neboli arašídové máslo v prášku! Odtučněné arašídové máslo v prášku Nustino je kompromisem mezi tím, co je chutné, a tím, co je zdravé. Obsahuje až o 90 % méně tuku a je téměř z poloviny tvořeno bílkovinami. Po smíchání s vodou nebo jinou tekutinou získáme zdravý a nadýchaný krém. Můžeme ho přidat do ovesné kaše, koláčů, vytvořit proteinový koktejl nebo si usmažit fit palačinky! Nic podobného tu ještě nebylo!

Nustino arašídové máslo v prášku. Čas na zdravou pochoutku!

Arašídové máslo je pochoutka, bez které si mnozí z nás nedokážou představit každodenní fungování. Bohužel potěšení z konzumace arašídového krému často doprovází pocit viny. Není divu. Vždyť se vyznačuje vysokým obsahem tuku, který se promítá do vysokého množství kalorií. Rozumná alternativa se hledala těžko... až donedávna! Odtučněné arašídové máslo v prášku Nustino je novinkou, která představuje dokonalý most mezi tím, co je chutné, a tím, co je zdravé. Je arašídové máslo v prášku vhodné? Jak se vyrábí a co obsahuje? Pojďme se na to podívat blíže.

Výhody arašídového másla. Je vhodné?

Arašídové máslo má bez ohledu na jeho formu - klasickou nebo práškovou - mnoho výhod. Obsahuje vysoké množství bílkovin, které jsou alternativou živočišných produktů ve stravě veganů a vegetariánů. Obsahuje také cennou vlákninu, polyfenoly, které chrání tělo před volnými radikály, a aminokyseliny, které podporují nárůst svalové hmoty. Je také zdrojem vitaminů, zejména vitaminů skupiny B. Přestože má hodně kalorií, díky přítomnosti nenasycených mastných kyselin umožňuje lepší spalování tuků. Proto při konzumaci v přiměřeném množství netloustne a může dokonce pomoci zhubnout. Přesto je obtížné konzumovat přiměřené množství arašídového másla, když je tak chutné, a je velmi snadné to s ním přehnat.

Nízkokalorické arašídové máslo v prášku Nustino. Jak se vyrábí arašídové máslo a kolik má kalorií?

Obyčejné arašídové máslo se vyrábí z pražených arašídů, které se následně rozemelou na hladkou pastu. Kolik kalorií má arašídové máslo? Průměrná porce 100 gramů arašídové pochoutky má přibližně 600 kcal. Velkou část arašídové hmoty tvoří tuk (přibližně 45-50 %), který "slepuje" rozemleté ořechy dohromady a vytváří arašídové máslo ve formě pasty. Dále v tabulce nutričních hodnot najdete bílkoviny, vlákninu, sacharidy a cukry. Co kdybychom ale z arašídového másla odstranili veškerý tuk?

Tak vzniklo Nustino - (téměř úplným) odstraněním tuku z běžného arašídového másla. To bylo možné díky technologii pomalého lisování arašídů. Ta umožňuje odstranit až 90 % tuku. Lze tedy říci, že Nustino je alternativní verzí arašídového másla - (téměř) bez tuku. Výsledkem je prášek, který se váhově podobá mouce. Arašídové máslo v prášku můžeme konzumovat jak ve formě prášku, tak ve formě nadýchaného krému. Jak na to? Stačí prášek smíchat s trochou vody nebo jiné tekutiny (v poměru 1:1) a získáte nadýchaný krém s vynikajícími vlastnostmi a všestranným kulinářským využitím. Arašídové máslo v prášku, smíchané s vodou a připravené do podoby nadýchaného krému, má ještě více výživových výhod! Můžeme ho namazat na sendviče, ale také přidat do ovesné kaše, koláčů, vytvořit proteinový koktejl nebo usmažit fit palačinky, ale k inspiraci v kuchyni se dostaneme až později v textu. Prozatím se zaměřme na samotný výrobek.

Složení a výživové hodnoty arašídového másla v prášku Nustino

Nustino se od konkurence odlišuje svými mimořádnými nutričními vlastnostmi. Stačí se podívat na etiketu. Díky odstranění tuku tvoří téměř polovinu výrobku rostlinné bílkoviny. Právě z tohoto důvodu se Nustino od samého počátku těší obrovské oblibě u sportovců. Zdá se, že obzvlášť velký zájem o něj mají návštěvníci posiloven. Není divu. Nustino je skvělým základem pro přírodní proteinové koktejly. Za bližší pozornost stojí také obsah tuku. V důsledku pomalého lisování arašídů je ho až o 90 % méně a celý má podobu prášku. Dalším zajímavým bodem je vláknina. Jak možná víte, jedná se o vlákninu, kterou tělo nestráví. Je považována za důležitou složku stravy, protože má pozitivní vliv na funkci střev a mimo jiné způsobuje, že tělo vstřebává méně cholesterolu. To zase přímo souvisí s prevencí infarktu a dalších kardiovaskulárních onemocnění. Jedno balení výrobku Nustino Pure obsahuje celkem 28 g vlákniny. To je více než dvojnásobek množství požadovaného směrnicemi EU! Předpokládá se, že výrobek s vysokým obsahem vlákniny musí mít alespoň 6 gramů vlákniny na 100 gramů čistého výrobku. Pro další ilustraci výhod arašídového másla v prášku jsme v tabulce porovnali jeho nutriční hodnoty - kalorie, tuky, bílkoviny, sacharidy a další prvky - s průměrnými nutričními hodnotami běžných arašídových másel.

Jak vybrat dobré arašídové máslo?

Již víme, jak se vyrábí klasické arašídové máslo a jeho alternativní verze v práškové formě. Jak si ale vybrat dobrý výrobek? Nejlepší a nejvýživnější arašídové máslo je takové, které obsahuje 100 % ořechů - bez palmového tuku a dalších škodlivých přísad. Pokud jde o arašídové máslo v prášku, vyplatí se věnovat pozornost jeho vůni - měla by být intenzivní a silně oříšková, vnímatelná již z dálky od obalu, a dochucovadla by měla s oříškovým aroma ladit. Pokud je arašídové máslo v prášku cítit po starých zaprášených oříšcích, je to známka toho, že nestojí za vynaložené peníze. Důležité je také mletí - kvalitní arašídové máslo v prášku je takové, které je namleté velmi jemně a má strukturu jako hedvábná mouka. Když se do prášku přidá trochu vody, zpočátku ji odpuzuje a chová se hydrofobně. Nadýchaného krému je možné dosáhnout intenzivním smícháním správného množství tekutiny s ořechovým práškem. Poslední charakteristikou kvalitního arašídového másla jsou přísady. Někteří lidé dávají přednost klasickému arašídovému máslu, které se skládá ze 100 % z ořechů, ale najdou se i tací, kteří mají rádi přídavek soli, cukru nebo aromat. Důležité je, aby všechny přídatné látky byly zcela přírodní a aby složení na obalu bylo úplné a jasné. A jak si stojí arašídové máslo v prášku Nustino v porovnání s ostatními? Podívejme se blíže na jeho varianty.

Nustino arašídové máslo v prášku. Najděte si svou oblíbenou příchuť!

Každá varianta arašídového másla Nustino má 100% přírodní složení - bez škodlivých trans tuků. Výhradně mleté a práškové arašídy, případně v kombinaci s přídavkem přírodního lyofilizovaného ovoce, trochou soli a cukru. Výrobce Nustino se postaral o velkou rozmanitost, pokud jde o nabízené výrobky. K dispozici je až 7 variant příchutí odtučněného arašídového másla v prášku. Všechny jsou založeny na zcela přírodních přísadách. Výrazné ovocné chuti je dosaženo bez aromat a dalších umělých prvků. Vynikajícími příklady jsou Nustino Jahoda a Nustino Banán. Varianty jsou založeny na přídavku lyofilizovaného (bez vody a sušeného) ovoce. Tento proces umožňuje zachovat nejcennější nutriční vlastnosti. Lze říci, že byla získána esence toho nejlepšího z ovoce. V kombinaci s arašídovým máslem v prášku získáme mimořádně chutný výrobek! Nustino čokoládové a Nustino skořicové se neliší. Tentokrát bylo vynikající chuti dosaženo díky přídavku přírodního kakaa a skořice. Nustino Coconut zase obsahuje kromě práškového arašídového másla také kokosové hobliny. Sázku uzavírají dvě o něco konvenčnější položky v podobě Sustino Classic s přídavkem soli a cukru a Nustino Pure. Druhý jmenovaný se skládá výhradně z odtučněného arašídového másla v prášku bez jakýchkoli přísad. V nabídce našeho internetového obchodu najdete všechny druhy značky Nustino. Pro který se rozhodnete vy?

Arašídové máslo v prášku - co jíst, abychom byli fit? Použití v kuchyni

Pohodlná prášková forma je jednou z největších předností arašídového másla značky Nustino. Výrobek tak nachází široké spektrum chutného kulinářského využití. Vyhrazený způsob přípravy spočívá ve smíchání s vodou nebo jinou tekutinou v poměru 50:50, čímž vznikne lahodný krém s konzistencí a chutí běžného arašídového másla. Dalo by se říci, že jediný rozdíl souvisí s výrazně sníženým obsahem tuku a kalorií. To je však pouze začátek. Vždyť jednou z největších výhod arašídového másla v prášku Nustino je jeho všestranné využití v kuchyni. Při testování arašídového másla v prášku jsme se nechali zlákat k několika odvážným experimentům. Zajímá vás, k čemu všemu ho můžete použít? Co třeba fit proso na rostlinném mléce obohacené o báječnou arašídovou příchuť Nustino? Tomu říkám dobrý start do nového dne! V práci je naopak dobré mít s sebou takzvané energetické kuličky. Jedná se o lahodné pralinky na bázi datlí a varianty Nustino dle vašeho výběru. Nejenže skvěle chutnají, ale také doplní nedostatek energie. Asi se ptáte, co s večeří? Co třeba něco z thajské kuchyně? Díky tomu, že neobsahují cukr ani ovocné přísady, vnesou Nustino Pure do mnoha receptů zdravý a chutný závan čerstvého vzduchu! Dezerty? Tady je máte! Obzvlášť jsme si oblíbili... zmrzlinu na bázi arašídového másla v prášku! Pokud však máte trochu více času a chuti na kuchyňské dobrodružství, doporučujeme lehký a zdravý cheesecake nebo i..... Nustino dort! Možností je spousta, což pravidelně dokazujete sdílením vlastních receptů na Instagramu! Doporučujeme sledovat hashtag #mynustino a označovat jím vlastní nápady!

Nustino arašídové máslo v prášku. Všechny varianty příchutí jsou k dispozici v obchodě MateMundo.cz!

Pokud jste ještě neměli možnost Nustino ochutnat, je na čase to co nejdříve dohnat! V našem internetovém obchodě nabízíme arašídové máslo v prášku v 7 variantách příchutí (což je přesně tolik, kolik jich výrobce v současné době nabízí). Přejeme vám chutnou pochoutku a ještě jednou vás vyzýváme, abyste Nustino vyzkoušeli!

Doporučujeme

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

90,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

130,00 Kč hrubý/1ks(260,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
pixel