Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Blog

Bombilla - jak o ni správně pečovat?

Bombilla je jednou z pomůcek nezbytných k tomu, abyste si mohli vychutnat čistotu yerbu maté. Její neobvyklý design významně usnadňuje pití nápoje, ale zároveň může způsobit problémy s důkladným čištěním. Toho se však není třeba obávat! V dnešním článku si vysvětlíme, jak bombillu vyčistit, aby vám dlouho sloužila a zářila v dokonalé čistotě. A je to tady!

Přečtěte si více
Yerba maté vám udělá radost! Argentinští vědci mají důkaz!

Yerba maté je hluboce zakořeněná v každodenním životě Argentiny. Tradičně se konzumuje ve skupině, z jedné nádoby a prostřednictvím jedné bombilly. V posledních několika letech je tento nápoj stále populárnější po celém světě a za jeho oblibou stojí pozitivní účinky na fungování organismu. Ukazuje se, že yerba má blahodárný vliv nejen na tělo, ale také na náladu. Jakým způsobem? Na to se blíže podíváme v dnešním příspěvku.

Přečtěte si více
Mateisto, už jsi našel svou oblíbenou, nejlepší bombillu?

Co se vám vybaví, když slyšíte o yerbě maté? Okamžitě se nám vybaví obrázek nádoby s horkým nápojem a kovovou trubičkou - bombillou. Tento předmět s legračně znějícím názvem je nedílnou součástí rituálu pití yerby maté. Jak je možné, že k pití yerby maté používáme bombillu? Jaká je nejlepší bombilla pro pití yerby maté? Kde si koupit první bombillu? Dnes vám na všechny tyto otázky odpovíme.

Přečtěte si více
Organická yerba mate - proč je lepší než obyčejná?

Organické potraviny se vplížily do našeho každodenního života a pomalu přestávají být módním výstřelkem a stávají se zdravým zvykem - konečně! Z tohoto důvodu roste obliba biopotravin. Netýká se to však pouze ovoce a zeleniny, roste také zájem o bio yerbu maté. Proč sáhnout po ekologicky certifikovaných produktech? Je bio yerba maté lepší než běžná yerba maté a proč? Kde hledat bio výrobky a na co si dát pozor?

Přečtěte si více
Energetická dávka přírodní síly: guarana v prášku. Jaké má vlastnosti?

Hledáte přírodní zdroj energie, který vám pomůže překonat únavu a zlepšit koncentraci? V extrémních chvílích nemusí porce yerby maté stačit. Existuje však jeden způsob, jak yerbu vylepšit a udělat z ní skutečně legendární energetický elixír. Guarana v prášku - to je tajná přísada, která zahání i tu největší únavu! Jak ji používat, jaké má vlastnosti a kde ji koupit? Na všechny vaše otázky odpovíme v dnešním příspěvku.

Přečtěte si více
Yerba mate pro začátečníky. Jakou si vybrat?

Zkušení mateisti, vzpomínáte si na své začátky? Okouzlila vás chuť yerby při prvním doušku? Vsadím se, že... ne nutně. Proto se nedivte, že když nováčkovi nabídnete kouřovou paraguayskou yerbu, jen se ušklíbne a zdvořile nádobu odloží. Yerba maté je skvělý nápoj. Chce to čas, abyste plně ocenili její charakteristickou chuť a vlastnosti. Vždy si také můžete... udělat zkratku a začít s jemnějšími produkty. Právě ty se začátečníkům doporučují nejčastěji. Objevte nejlepší yerbu maté, se kterou můžete začít!

Přečtěte si více
Která yerba maté je podle MateMundo nejlepší?

Právě začínáte své dobrodružství s yerbou maté, vstupujete do tohoto fascinujícího světa a přemýšlíte, co je nejlepší volbou pro začátek? Nebo jste "mateista veterán", který si chce rozšířit obzory a najít odpověď na otázku: jaká yerba maté je to nej? Jste na správném místě. V dnešním příspěvku na blogu se pokusíme rozptýlit všechny pochybnosti a poradíme vám, podle čeho si nejlépe vybírat!

Přečtěte si více
Yerba maté proti nachlazení. Pomůže "paraguayský čaj" při kašli a nachlazení?

Na našem blogu jsme již vícekrát prokázali, že yerba maté má mnohem víc než jen vynikající povzbuzující účinek. Přestože se nejedná o zázračný lék na nejrůznější neduhy, původem z daleké Jižní Ameriky, má yerba maté se zdravím hodně společného. Jak se ukazuje, její zařazení do jídelníčku a pravidelné pití může udělat mnoho dobrého. Vlastnosti yerby maté se mohou osvědčit i při nachlazení, ke kterému jsme náchylní zejména v podzimním a zimním období.

Přečtěte si více
Jak se yerba maté vyrábí?

Natrhat listy, rozemlít je, hodit do matera a zalít vodou? Příliš jednoduché, než aby to byla pravda! Pěstování cesmíny paraguayské a výroba yerby maté je dlouhý proces, na který dohlíží mnoho lidí. V dnešním příspěvku se podrobně podíváme na fáze výroby námi oblíbené yerby. Pokud chcete vědět, jak se stane, že se lístky cesmíny dostanou z keře až do vašeho matera, zveme vás k dalšímu čtení!

Přečtěte si více
Složení yerby maté pod lupou aneb vitamíny, mikro- a makroživiny v yerbě maté

Před více než půl stoletím potvrdil prestižní Pasteurův institut v Paříži, že yerba maté obsahuje téměř všechny minerály a vitamíny nezbytné pro správné fungování organismu. Kromě toho je obtížné najít jinou rostlinu jako cesmína paraguajská s tak bohatým složením. V dnešním textu se blíže podíváme na látky obsažené v yerbě maté a popíšeme jejich účinky na organismus a možné důsledky jejich deficitu.

Přečtěte si více
pixel