Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Blog

Která yerba maté je nejlepší pro začátečníky?

Mezi čtenáři našeho blogu o obchodě je poměrně dost pověstných "odborníků", ale také mnoho začátečníků, kteří jsou na první úrovni svého kamarádského dobrodružství. Jak jste si pravděpodobně všimli při procházení sortimentu v našem obchodě, z množství a rozmanitosti dostupných variant yerba maté vás může bolet hlava. Není tedy divu, že méně zkušení labužníci mohou mít problém vybrat si pro začátek tu správnou směs. V dnešním příspěvku se podíváme na to, jak vstoupit do mystického světa yerby, s jakou yerbou je nejlepší začít a jak ji pít, abyste se nenechali odradit. Zveme vás ke čtení!

Přečtěte si více
Yerba mate s alkoholem

Ve zprávách, které od vás dostáváme, se čas od času objeví otázka: Může se yerba maté kombinovat s alkoholem? Naše odpověď: ano. A co víc, panák zeleného nápoje může být prospěšný i den po alkoholovém večírku. Karneval právě začal, takže je nejlepší čas představit téma kombinace yerba maté a alkoholu. Ať zábava může začít!

Přečtěte si více
Nustino arašídové máslo v prášku - chutná fit alternativa

Kdo nemá rád arašídové máslo? My ho milujeme - o tom není pochyb! Přidáváme ho do ovesné kaše, mažeme si ho na sendviče a dokonce ho svačíme přímo ze sklenice. Bohužel jsme si dosud za potěšení z konzumace arašídového másla připadali velmi provinile. Příliš mnoho této pochoutky štíhlé postavě neprospívá. Naštěstí existuje alternativa - Nustino neboli arašídové máslo v prášku! Odtučněné arašídové máslo v prášku Nustino je kompromisem mezi tím, co je chutné, a tím, co je zdravé. Obsahuje až o 90 % méně tuku a je téměř z poloviny tvořeno bílkovinami. Po smíchání s vodou nebo jinou tekutinou získáme zdravý a nadýchaný krém. Můžeme ho přidat do ovesné kaše, koláčů, vytvořit proteinový koktejl nebo si usmažit fit palačinky! Nic podobného tu ještě nebylo!

Přečtěte si více
Yerba mate v plechovkách - úspora času a pohodlí v jednom

Yerbera neboli plechovka na yerba maté je praktickým doplňkem, který se bezpochyby hodí každému milovníkovi tohoto jihoamerického nápoje. Bohužel je dosud nabízely pouze některé značky, takže jejich dostupnost byla značně omezená a ceny poměrně vysoké. To je nyní naštěstí minulostí! Zjistěte, jak moc může speciální nádoba na yerbu změnit zážitek z maté!

Přečtěte si více
Nekompromisní Campesino - paraguayský kamarád ze "staré školy"

Silná hořkost a výrazná kouřová, dlouhotrvající chuť - ideální pro opakované nalévání. Jemně řezaná, prachová yerba maté, ideální pro milovníky silných chutí. Takto chutná yerba Campesino Clasica - hlavní, ale nikoli jediný produkt této skvělé paraguayské značky. Stojí za to vyzkoušet každý z jejích produktů!

Přečtěte si více
Kalabasa - co to je a jak se vyrábí nádoby kalabasa?

Každý milovník yerba maté ví, že dobrá nádoba na yerba maté je klíčem k tomu, aby si mohl svůj oblíbený nápoj pohodlně vychutnat. Průkopníci yerba maté, kteří neměli keramické nádoby, si s tím poradili jinak. Nádoby vyráběli z kalabasy, rostliny podobné dýni. Proč se jako maté yerba maté osvědčila a jak se nádoby připravovaly?

Přečtěte si více
Druhy a příchutě yerba maté

Elaborada, despalada, saborizada, tostada a další... Zdánlivě je to jedna yerba mate, ale existuje milion verzí. Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými druhy yerba maté a co znamenají exoticky znějící výrazy na obalu? Jak chutná yerba maté z Brazílie a jak z Paraguaye? Jaké jsou nejlepší příchutě yerba maté? Vysvětlujeme!

Přečtěte si více
Guarana prášek - účinky a vlastnosti

Nejoblíbenějším zdrojem kofeinu je káva. Černá pražená zrna, rozemletá na prášek a zalitá vroucí vodou, poskytují solidní dávku energie, která povzbudí ráno i během celého dne. Mnoho lidí si bez ní nedokáže představit ráno, jiní ji nahrazují porcí yerba maté, která povzbuzuje stejně, ale trochu jinak. Málokdo ví, že existuje rostlina, která obsahuje ještě více kofeinu než káva a yerba maté. Guarana. Roste v tropické džungli a obvykle se konzumuje v práškové formě. Dnes se na něj podíváme blíže.

Přečtěte si více
pixel