Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Blog

Pachamama - koho uctívají v Jižní Americe?

Pokud se zajímáte o jihoamerickou kulturu, určitě jste už nejednou slyšeli jméno: Pachamama. Co to je a co symbolizuje? Její kult vznikl před tisíci lety a trvá dodnes. Stovky lidí věří, že je zodpovědná za řád světa. Dnes vám o ní povíme více. Vydejte se s námi na fascinující cestu za andskou kulturou a duchovní blízkostí k Matce Zemi!

Přečtěte si více
Je yerba maté karcinogenní? My drbům nevěříme!

Každou chvíli se na internetu rozpoutá bouře příspěvků o údajných karcinogenních účincích yerby maté. Titulky článků vyskakujících z obrazovek našich monitorů nás děsí a my na ně s hrůzou klikáme a čteme nová a nová zjištění. Máme se čeho bát? Je yerba maté skutečně zdraví škodlivá?

Přečtěte si více
Příslušenství na yerbu maté. Co je nejlepší? Jak si vybrat?

Abyste si mohli vychutnat "zelené zlato" indiánů Guaraní a s potěšením se tak mohli těšit z jeho cenných vlastností, tak se vyplatí vybavit se kvalitním vybavením na pití yerby maté. Existuje několik pomůcek nezbytných pro pohodlnou přípravu a konzumaci nálevů z cesmíny paraguayské. Poradíme vám, které příslušenství pro yerbu maté se vyplatí mít po ruce!

Přečtěte si více
Kouzlo "posvátného dřeva". Jak pečovat o nádobu ze dřeva palo santo?

Je nejvyšší čas stát se mateistou z masa a kostí! Palo santo je ideální pro všechny nadšené milovníky yerby maté a pokročilé příznivce yerby, kteří chtějí, aby jejich nápoj měl tu pravou chuť. Nádoba vyrobená z jedinečného dřeva palo santa má mnoho výhod, ale vyžaduje také speciální zacházení. Dnes napíšeme pár slov o magickém materu z palo santa - jak o něj pečovat, aby vydrželo co nejdéle? Vítejte u našeho článku!

Přečtěte si více
Yerba maté a teplota - jaká je její optimální teplota?

Ačkoli se způsob přípravy yerby maté zdá mnoha lidem komplikovaná, ve skutečnosti si stačí zapamatovat několik jednoduchých pravidel. Vysvětlíme vám, jaká teplota je pro přípravu yerby maté optimální a proč je tak důležitá. Pokud se chcete naučit, jak správně připravovat yerbu maté, jste srdečně vítáni!

Přečtěte si více
Yerba maté - vlastnosti. Jak účinkuje zelený nápoj z jižní ameriky?

Otevíráš ospalé oči, vždyť je teprve šest hodin ráno. S velkými obtížemi se zvedáš z postele. Jdeš do kuchyně, postavíš vodu do konvice a natáhneš se pro kávu, kterou si naliješ do šálku. Slyšíš, jak konvice píská. Od úplného probuzení tě dělí jen několik vteřin. Najednou tě napadne: Co kdybych tu kávu vyměnil/a za něco zdravějšího? Místo šálku položit na kuchyňskou linku matero? Místo černé kávy si nasypat zelenou yerbu maté? Použít bombillu místo čajové lžičky? Zjistěte, co je v Jižní Americe nejoblíbenějším nápojem. Jaké vlastnosti má yerba maté a jaké výhody vám její pravidelné pití přináší!

Přečtěte si více
Kolik yerby maté mohu denně vypít? Kolik yerby si nasypat a jak ji pít?

Pokud si nedokážete představit den bez doušku yerby maté, určitě vás nejednou napadla otázka: kolik yerby mohu denně vypít, aniž bych to přehnal/a? Přestože jsou její blahodárné účinky všeobecně známé, platí staré známé: méně je někdy více! Prozradíme vám, jaká je optimální denní dávka yerby maté a kolik jí vypít, abyste to nepřehnali. Pusťte se do čtení!

Přečtěte si více
Yerba maté je příliš hořká. Jak minimalizovat její hořkost?

Jednou z charakteristických vlastností nálevů z yerby je hořká příchuť. Mnozí lidé ji začnou vychutnávat až po nějaké době, která uplyne od začátku jejich yerbového dobrodružství. Jiní zase spíše preferují jemnější chutě. Jak můžeme zlepšit chuť yerby maté a minimalizovat hořkost nápoje, abychom si ho mohli vychutnat a pocítili z jeho pití potěšení?

Přečtěte si více
pixel