Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Jedinečný dárek: sada na vaření yerba maté

2022-12-14
Jedinečný dárek: sada na vaření yerba maté

Existuje mezi fanoušky našeho obchodu, čtenáři našeho blogu a milovníky yerba maté někdo, kdo nemá rád dárky? To si nemyslíme! Milujeme překvapení, ale ještě raději obdarováváme své blízké. Je yerba maté dobrý nápad na dárek? Které produkty zvolit, samostatně nebo jako sadu? Zde je několik návrhů!

Nejlepší dárky jsou ty bez příležitosti....

...ale každá příležitost je vhodná k obdarování blízké osoby. Dárky dáváme lidem blízkým našemu srdci, těm, kteří jsou nám blízcí, nebo těm, které si chceme získat pro svou náklonnost. Matka, babička, bratr, teta, kamarádka z vysoké školy, oblíbený učitel, zaměstnanec nebo dodavatel. Existuje mnoho příležitostí - narozeniny, různé svátky, dárky s poděkováním nebo dárky pro žádnou příležitost. A co dát? Yerba mate, samozřejmě!

Proč je sada na pití yerba maté dobrým nápadem na dárek?

Jak víte, yerba maté je zdravější alternativou kávy a energetických nápojů. Obsahuje velkou dávku kofeinu, takže je skvělým stimulantem. Kromě toho je zdrojem mnoha vitamínů a minerálů. Jeho chemické složení zahrnuje mimo jiné vitaminy C a B a minerály - hliník, chrom, měď, železo, mangan, nikl, draslík nebo zinek. Obsahuje také antioxidanty, které hrají velmi důležitou roli při zpomalování stárnutí. Tento nenápadný bahnitý nápoj ze zelených listů cesmíny paraguayské je dávkou zdraví, kterou stojí za to zařadit do každodenního jídelníčku. Záleží nám na zdraví našich nejbližších, a proto je yerba maté ideálním dárkem pro ně!

Hledáte zajímavý nápad na dárek? Sada na vaření yerba maté - to je ono!

Bez ohledu na to, zda obdarovaný s yerbou teprve začíná, nebo je již pevně přesvědčen o tom, že yerba maté existuje - yerba maté darované od srdce chutná lépe! Balíček oblíbené yerby jistě potěší každého milovníka yerby. K jeho pití potřebujete ještě matraci a bombičku. Dárková sada yerba maté je univerzálním dárkem pro každou situaci! Můžete si ji sestavit sami. Pokud víte, co má obdarovaná osoba ráda, můžete vybrat její oblíbenou yerbu a přidat k ní doplňky. Nejlepší možností je vybrat si hotové sady yerba maté - s kalabashem, bombillou a dalším příslušenstvím. Je to cenově výhodnější než vybírat každou položku sady zvlášť.

Sada yerba maté pro začátečníky. Co by měl obsahovat?

Koupit si yerbu nebo kompletní sadu yerba maté pro někoho, kdo ji zná a pravidelně pije, není velký problém. Stačí se dotyčného zeptat, co má rád, nebo nenápadně zjistit, jaké jsou jeho preference. Mnohem obtížnější je vybrat dárek pro někoho, kdo s yerbou ještě nepřišel do styku. Otázky zní: Jaký produkt si mám vybrat? Odradí je charakteristická chuť a síla maté? Bude jim yerba chutnat a nenechají ji po prvním vaření někde v koutě? Pokusíme se vám poradit, jakou sadu yerba maté si pro začátek vybrat.

Zelené yerba maté. Ideální pro začínající

Tato klasická yerba maté, sušená tradiční metodou s ohněm a kouřem, má velmi intenzivní chuť a vůni. Má výraznou hořkost a kouřové tóny z ohniště a každý doušek nápoje zanechává trpkou pachuť a pocit "tahání" na jazyku, navíc poskytuje silnou dávku energie, která se může zdát na začátku příliš silná. Taková yerba se pije hlavně v Paraguayi. O něco jemnější maté pochází z Argentiny, ale i ono má lehkou hořkost a kouřové tóny. Oproti tradičním metodám výroby yerba maté byl v Brazílii vynalezen způsob zpracování cesmíny, díky němuž je nálev z jejích listů mnohem jemnější chuti, spíše rostlinné, bez hořkosti a kouřových akcentů. Brazilská metoda výroby yerba maté spočívá v sušení listů cesmíny paraguayské teplým vzduchem. Při tomto způsobu sušení cesmína nestárne, takže si zachovává všechny své vlastnosti i svěží zelenou barvu. Má svěží vůni, která připomíná posekanou trávu. Tato odrůda yerby se nazývá mate green.

Verde Mate Green - jemné yerba maté pro začátečníky

Ze zeleného yerba maté doporučujeme zejména nejprodávanější produkty brazilské značky Verde Mate Green. Hrubě krájená šťavnatá zelená sušina se vyznačuje jemnou chutí a jemnou svěží vůní. Výborně se kombinuje s přísadami v podobě sušeného ovoce, bylinek a přírodních aromat, proto je Verde Mate Green yerba k dostání v mnoha příchutích. Pro začátek doporučujeme zejména ovocné kompozice Frutos Tropicales a Cactus de Juarez, které lze zakoupit i v sadách s příslušenstvím potřebným k výrobě a pití yerba maté.

Sada Yerba mate - kde koupit?

Pokud jsme vás přesvědčili, že yerba maté je skvělý nápad na dárek, ať už k jakékoliv příležitosti, pravděpodobně vás zajímá, kde koupit sadu yerba maté? Samozřejmě v obchodě MateMundo.cz! Kromě velkého výběru jednotlivých balení yerba maté různých značek a příchutí nabízí náš obchod také spoustu sad yerba maté s příslušenstvím - kalabasy, bombičky, termosky a další potřeby, které jsou nezbytné pro pohodlné vaření a pití yerba maté. Je z čeho vybírat, aby se vybarvily! Všechny tyto produkty byly shromážděny v kategorii "Sady", která byla rozdělena do podkategorií: startovací sady, sady pro páry a dárkové sady - balené ve speciálních dárkových krabičkách. V našem obchodě s yerba maté určitě najdete ten správný dárek. Vítejte!

Doporučujeme

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg Akce

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

63,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou: 90,00 Kč/1ks-30% Běžná cena: 90,00 Kč hrubý/1ks-30%(252,00 Kč / kg hrubý)
Taragui Energia 0,5kg Akce

Taragui Energia 0,5kg

96,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou: 101,00 Kč/1ks-4% Běžná cena: 120,00 Kč hrubý/1ks-20%(192,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
 Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
pixel