Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Hubnutí s yerba maté

2022-12-21
Hubnutí s yerba maté

Yerba maté obsahuje kofein, takže může být skvělou náhradou kávy a nezdravých "energizérů". Pravidelné popíjení nálevů z cesmíny má také mnoho dalších výhod. Jak ukázaly vědecké studie, yerba je ideální pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Hubne yerba maté? Na tuto otázku se podíváme v našem dnešním příspěvku.

Yerba mate na hubnutí. Indiáni Guaraní to již věděli

Yerba maté na hubnutí? Přesně tak! Nejde o žádnou zázračnou dietu ani o jeden z mnoha údajných "převratných objevů", na které pravidelně narážíme na internetu. Přírodní vlastnosti cesmíny byly známy již v dobách indiánů. Nálev nejen povzbuzoval, osvěžoval, zvyšoval koncentraci a dodával sílu indiánským bojovníkům. Když indiáni Guarani trhali čerstvě natrhané listy cesmíny nebo pili nálev ze sušených listů, neměli pocit hladu - měli pocit sytosti. Proto se s rostlinou nerozloučili ani během válečných výprav a dlouhých lovů. Přestože oděv bojovníků byl velmi skromný a neměli možnost vzít si s sebou zásoby, vždy nosili u pasu vak s ukrytými listy cesmíny. Díky tomu mohli rostlinu využívat kdykoli, i když byli na dlouhé cestě.

Yerba maté a hubnutí - jak funguje?

Dnes víme, že pocit sytosti, který se dostaví po vypití yerba maté, souvisí s účinkem "indického čaje" na receptory tlustého střeva, které nás informují o hladu. Proto se doporučuje vypít porci yerba maté před jídlem, aby se rychleji utišil hlad a zkonzumovalo se méně jídla. Kromě toho yerba maté inhibuje aktivitu pankreatické lipázy, která je zodpovědná za štěpení tuků. Díky tomu tělo vstřebává méně tuků a je schopno je snadněji vylučovat, čímž se omezuje hromadění tukové tkáně. Proto se vyplatí pít yerbu nejen před jídlem, ale i při konzumaci tučných jídel. Dalším mimořádně důležitým prvkem je kyselina chlorogenová obsažená v nálevu. Zabraňuje přeměně kmenových buněk na tukové buňky. Má také pozitivní vliv na metabolismus cukrů v těle. Zvyšuje citlivost lidského těla na inzulín, což může přispět k prevenci cukrovky. Důležitou složkou cesmíny jsou také tzv. katechiny. Díky nim vstřebáváme méně cukrů. Polyfenoly mají nejen antioxidační účinek, ale také schopnost snižovat ukládání lipidů, tj. tuků v těle. Kofein obsažený v yerba maté nejen stimuluje. Má velmi příznivý vliv na metabolismus a trávení. Yerba maté je ceněná pro své zdraví prospěšné vlastnosti a obsah velké dávky vitaminů a minerálů nezbytných pro fungování lidského organismu - vitaminy skupiny B podporují také metabolismus, zatímco saponiny mají vliv na trávicí systém a regulaci hladiny cholesterolu.

Jakou yerba maté zvolit?

Obecně platí, že každá yerba maté dobře podporuje hubnutí. Ze zřejmých důvodů je vhodné vynechat sušení se sladkými přísadami. Pokud si však na ochucené směsi obzvlášť potrpíte, vyplatí se zajímat se o speciální směsi vytvořené s ohledem na hubnutí. Nejčastěji jsou označovány jako "silueta", což ve španělštině znamená "silueta". Další etikety, které zákazníky informují o tom, že určitá varianta yerby je určena těm, kteří chtějí zhubnout, jsou: "regulase", "fitness" nebo "detox". Co tyto směsi obsahují? Především bylinné přísady na podporu trávení a vyprazdňování. Jedním z obzvláště cenných je boldo. Lidové léčitelství v Argentině a Brazílii již po staletí dobře zná účinky této rostliny, které uklidňují žaludek. Ze zpráv, které od vás dostáváme, se zdá, že značka Guarani Silueta je nejoblíbenější volbou pro hubnutí. Kromě výše zmíněného bolda obsahuje také hořkou pomerančovou kůru. Při výběru yerba maté na hubnutí vás také zajímá, kolikrát ji pít - naše odpověď: tolikrát, kolikrát potřebujete. Yerba maté obsahuje velkou dávku kofeinu, takže je třeba se mírnit. Nedoporučuje se pít pozdě večer nebo těsně před spaním. Pokud vám stačí jedna porce yerba maté denně, případně několikrát zalitá, pak není třeba zalévat další porce sušeného produktu několikrát denně. Ve skutečnosti není důležité množství, ale pravidelnost. Pravidelné pití jedné porce yerba maté každý den přinese více výhod než občasné pití. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že yerba není sama o sobě prostředkem na hubnutí - je doplňkem náročného procesu hubnutí, který vyžaduje motivaci a mnoho obětí. Pití yerba maté jako podpora procesu hubnutí přinese skvělé výsledky.

Doplňky stravy pro yerba maté na podporu hubnutí

Na trhu je k dispozici spousta různých složení yerba maté - vyberete si podle svého. Můžete také experimentovat a vytvořit si směs sami ze svých oblíbených ingrediencí. Na hubnutí mají vliv i některé přísady yerba maté, které výrazně usnadňují trávení nebo podporují metabolismus. Zlepšují vlastnosti cesmíny a zajišťují, že pití yerba maté při hubnutí má skutečně účinek. Při zavádění redukční diety a cvičení do každodenního režimu pro zlepšení postavy je obzvláště důležité pečovat o trávicí systém. Kterým složkám ve směsích yerba maté je třeba věnovat zvláštní pozornost?

  • Máta - velmi známá bylinka, která se objevuje téměř v každé kuchyni. Má charakteristickou osvěžující vůni a chuť, která se příjemně rozlévá po patře a v jícnu. Nálev z máty zklidňuje bolesti žaludku a pomáhá při zažívacích potížích. Napomáhá trávení, zvyšuje sekreci žaludečních šťáv a zlepšuje činnost střev. Yerba maté s přídavkem máty často funguje dobře nejen v horké verzi, ale i ve studené, tedy ve formě tereré. Studená verze yerby je podle výzkumů ještě účinnější při hubnutí.
  • Heřmánek - stejně oblíbená bylina jako máta. Má příjemnou, jemnou vůni. V přírodní medicíně se používal již v prvním století našeho letopočtu. Heřmánkové nálevy byly prospěšné při zažívacích potížích a při horečkách. Používaly se jako lék proti menstruačním bolestem. Heřmánek uvolňuje hladké svalstvo trávicího traktu, takže má diastolický účinek a zmírňuje plynatost. Má také zklidňující účinek na střevní a žaludeční sliznici.
  • Pyré - je běžnou složkou funkčních kompozic yerba maté, které jsou určeny k pročištění organismu a mají pozitivní vliv na trávicí systém. Kromě toho je chaste jedním z nejbohatších zdrojů polyfenolů, tj. přírodních antioxidantů.
  • Fenykl - jeho semena mají výrazný vliv na zrychlení metabolismu. Fenykl pomáhá odvádět z těla přebytečnou vodu, snižuje chuť k jídlu a podporuje trávicí systém. Je to jedna z nejlepších a nejúčinnějších bylin v boji proti nadváze.
  • Šípek - plody této rostliny jsou bohaté na vitaminy a organické sloučeniny cenné pro lidské tělo. V lidovém léčitelství se používaly zejména při kašli a nachlazení. Pektin v nich obsažený má příznivý vliv na funkci střev.
  • Citronová tráva - aromatický a osvěžující přídavek do yerba maté s citronovou příchutí a vůní. Zlepšuje trávení a napomáhá očistě organismu. Obsahuje kyselinu chlorogenovou, která má pozitivní vliv na metabolismus.
  • Boldo - rostlina původně pocházející z horských oblastí Peru a Chile. Dnes je jednou z nejoblíbenějších bylin, které Brazilci pěstují na zahrádkách. Tato bylina se často přidává do yerba maté. Je to aromatické koření, ale především velmi účinný prostředek, jehož působení podporuje trávicí systém. Tuto bylinu používali již před staletími Inkové v přírodní medicíně. Zlepšuje trávení a zmírňuje bolest. Listy bolda obsahují boldin, alkaloid, který stimuluje tvorbu žluči. Podporuje funkci žlučníku a jater. Bioaktivní látky obsažené v listech rostliny stimulují vylučování slin a šťáv nezbytných pro trávení: žaludečních, střevních a slinivkových.
  • Carqueja - oblíbená a vysoce ceněná bylina v Jižní Americe, která pochází ze srdce Amazonie. V tradiční medicíně se používá již po staletí. Rostlina má mnohostranné využití, ale je ceněna především pro své účinky na trávicí trakt, játra a metabolismus. Carqueja reguluje trávicí systém, chrání játra a zmírňuje nepříjemné pocity po jídle.

Nejlepší yerba maté na hubnutí?

Jste povzbuzeni zázračnými vlastnostmi yerby maté a zajímá vás: jakou yerbu na hubnutí si vybrat? Který yerba maté je nejlepší pro hubnutí? Začínajícím pijákům maté doporučujeme Verde Mate Green Silueta, kombinaci jemného zeleného brazilského yerba maté s bylinnými přísadami: mátou, purée, citronovou trávou a čajem gunpowder. Proces očisty těla od zbytečných toxinů podpoří také Verde Mate Green Detox - s přídavkem zeleného čaje Gunpowder, čistce, semen ostropestřce, listů kopřivy, šípků, máty peprné a šalvěje. Pro trochu zasvěcenější milovníky yerba maté, kteří ocení jeho výraznou hořkou chuť, doporučujeme výše zmíněnou paraguayskou Guarani Silueta, doplněnou o přídavek boldo a aromatické pomerančové kůry. Jako doplněk hubnoucí diety se vyplatí sáhnout také po lahodné argentinské yerbě CBSé Silueta s přídavkem máty peprné, rakytníku, heřmánku, citronové verbeny a šípku, doplněné o chutnou přírodní jablečnou příchuť. Pro ty, kteří nejsou rozhodnuti, jakou yerba maté zvolit, doporučujeme "sadu na hubnutí": Verde Mate Silueta, Regulase a Detox, Guarani Silueta a Yaguar Silueta.

Zhubněte!

Je důležité si uvědomit, že neexistuje žádný produkt, který by vás automaticky přiměl zhubnout zázrakem. Hubne yerba maté? Ne. Má velmi dobrý vliv na tělesné funkce, včetně trávicího systému a metabolismu, což z něj činí skvělou podporu při hubnutí. Jedná se o zcela přírodní doplněk stravy a cvičení bohatý na vitamíny a minerály. Pouze kombinací těchto prvků můžete dosáhnout výsledků. Zapomeňte na podezřelé pilulky a další podivná specifika. Některé z nich vám mohou pomoci zhubnout, ale téměř vždy dochází k jojo efektu. Nejasné složení těchto výrobků může také vést k vážným zdravotním problémům. Z dlouhodobého hlediska jsou přírodní metody prostě nejlepší. Dieta není krátkodobé hladovění, ale osvojení si určitých stravovacích návyků. Stojí za to zahrnout pití yerba maté. Věřte tomu - bude to skvělý spojenec na cestě ke zdraví a krásné postavě.

Doporučujeme

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg Akce

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

63,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou: 90,00 Kč/1ks-30% Běžná cena: 90,00 Kč hrubý/1ks-30%(252,00 Kč / kg hrubý)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

130,00 Kč hrubý/1ks(260,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
pixel