Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Yerba maté ve sportu - jak podpořit tělo?

2023-01-17
Yerba maté ve sportu - jak podpořit tělo?

Sport má svá vlastní pravidla. Každý, kdo se mu věnuje jako amatérský nebo profesionální sportovec, ví, že k dobrým výsledkům přispívá mnoho faktorů. Důležitá je zdravá strava, hydratace a dodávání tělu všech složek, které potřebuje ke správnému fungování. Ukazuje se, že sportovci rádi sahají po yerba maté. Yerba maté a sport je dokonalá kombinace. Jak pomáhá pití indiánského nápoje Guarani?

Yerba maté a cvičení - jak funguje?

Přestože byla po staletí tajemstvím indiánů žijících v Jižní Americe, dnes je yerba maté známá v mnoha zemích na vzdálených kontinentech. Samozřejmě ještě zdaleka nedosahuje popularity kávy nebo čaje, ale stále více lidí začíná oceňovat její přírodní bohatství a cenné vlastnosti. Cesmína paraguayská - rostlina, z níž se vyrábí bahenní zelený nálev, je zdrojem mnoha složek, které podporují činnost organismu v různých oblastech. Obsahuje xantiny, z nichž nejdůležitější je kofein, antioxidanty, řadu vitaminů a minerálů. Yerba maté užívají všichni, mladí i staří, muži i ženy, a obzvláště si ho oblíbili lidé, kteří vedou aktivní a zdravý životní styl. Yerba maté je vynikajícím pomocníkem pro sportovce - jak profesionální, tak pro ty, kteří chtějí jen zvýšit kondici svého těla. Jak funguje a kdy je nejlepší ji použít?

Yerba maté před tréninkem - silný přísun energie

Yerba maté je známé především pro své povzbuzující účinky, které jsou způsobeny vysokým obsahem kofeinu. Na rozdíl od kávy trvá pocit povzbuzení po vypití yerby opravdu dlouho a nenásleduje po něm náhlý pokles energie. Díky kofeinu zvyšuje yerba maté mozkovou aktivitu a schopnost soustředění. Kofein má vazodilatační účinek, který stimuluje oběhový systém a zlepšuje zásobování svalů kyslíkem, což vede ke zvýšení výkonu. Indiáni kmene Guarani sice v tělocvičně netlačili činky, ale silně využívali povzbuzující účinky cesmíny. Nálev z jeho listů jim dodával energii a zvyšoval soustředění, což bylo velmi žádoucí během hodin vyčerpávajícího lovu. Tyto vlastnosti se také ukázaly jako velmi užitečné před a během cvičení. Není tedy divu, že fyzicky aktivní lidé před tréninkem rádi sáhnou po yerbě, aby si dodali energii a pozitivní náladu. Je to ideální předtréninkový přípravek, který nejen zvyšuje sílu a snižuje únavu, ale také motivuje k fyzické aktivitě a pomáhá zvyšovat intenzitu cvičení. Stimulace není jedinou vlastností yerba maté, která se týká sportovců. Nezanedbatelný je i pozitivní vliv yerba maté na metabolismus. Pravidelné pití yerba maté urychluje metabolické procesy, což přispívá i ke zvýšení fyzické odolnosti organismu.

Yerba mate po tréninku - výborná regenerace těla

Jak jsme již zmínili, nálevy z maté jsou vynikajícím zdrojem nejen povzbuzujícího kofeinu, ale také vitamínů a minerálů nezbytných pro správné fungování a regeneraci organismu, což je při profesionálním sportu klíčové. Yerba maté je zdrojem vitamínů B, C a E a také prvků, jako je hořčík, vápník a fosfor. Sportovci po tréninku často sahají po izotonických nápojích, aby doplnili nedostatek vody, elektrolytů, minerálních solí a vitaminů, který vznikl v důsledku intenzivního cvičení. Yerba maté je vynikající a navíc zcela přírodní a zdravou alternativou izotonických nápojů - neobsahuje cukr ani umělá barviva. Důležitou roli při sportu hraje také schopnost zabránit hromadění kyseliny mléčné ve svalech - látky zodpovědné za vznik kyselých svalů.

Yerba maté + fyzická aktivita = efektivní hubnutí

Sport není jen o zdraví, ale také o krásné postavě. Lidé, kteří chtějí zhubnout, zařazují do procesu hubnutí kromě vyvážené stravy také soubor cvičení. Yerba maté proto ocení i ti, kteří sportují příležitostně nebo ho berou jen jako nástroj k dosažení vysněné postavy. Yerba maté podporuje metabolismus tuků a pocit sytosti a její kombinace s vhodnou stravou a cvičením může mít významný vliv na podporu procesu hubnutí.

Profesionální sportovci pijí yerba maté!

Yerba maté a sport jsou duo, které nejen dobře zní. Účinky yerba maté na organismus si uvědomuje mnoho sportovců světové úrovně. Není divu, že fotbalové hvězdy z Jižní Ameriky, jako jsou Leo Messi, Luis Suarez nebo Neymar, můžete nejčastěji potkat s kalabashem a bombillou v ruce. Zvyky svých kolegů převzali i evropští fotbalisté jako Paul Pogba, Antoine Griezmann, Robert Lewandowski a Krzysztof Piątek.

Sáhněte po yerba maté - pro své zdraví!

Pokud se věnujete sportu, jistě dobře víte, jak důležité je soustředění během tréninku a turnajů. Yerba maté je dokonalý stimulant! Pokud chcete dosáhnout opravdu silného účinku, vyplatí se sáhnout po variantách s přídavkem guarany, která účinněji podpoří organismus tím, že dodá dvojitou dávku kofeinu. Určitě jsou ideální jako předtréninkový nápoj. Rozdíl poznáte velmi rychle. Nepodléhejte únavě a dovolte si podat co nejlepší výkon. Sáhněte po yerba maté - pro své zdraví!

Doporučujeme

CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

120,00 Kč hrubý/1ks(240,00 Kč / kg hrubý)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

130,00 Kč hrubý/1ks(260,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
pixel