Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Yerba maté pro sportovce. Je dobré ji pít před tréninkem?

2024-04-30
Yerba maté pro sportovce. Je dobré ji pít před tréninkem?

Na stránkách našeho blogu jsme již vícekrát prokázali, jak skvělým nápojem je yerba maté. Nejenže povzbuzuje, ale má také pozitivní vliv na fungování celého organismu. Lepší výkonnost a efektivnější tělo jsou při cvičení nebo profesionálním sportu klíčové prvky. Jak yerba maté působí na tělo v souvislosti s fyzickou aktivitou a je pití tohoto nápoje před tréninkem receptem na úspěch? Právě o tom si dnes budeme povídat!

Jak yerba maté působí?

Yerba maté je nálev ze sušených a rozemletých listů cesmíny paraguayské. Pochází z Jižní Ameriky, kde se pije již po staletí. V posledních letech si yerba maté získává oblibu po celém světě, zejména mezi lidmi se zdravým a fyzicky aktivním životním stylem. O vlastnostech yerby maté jsme na našem blogu psali již mnohokrát. Především je tento nálev bohatý na kofein, což z něj činí skvělou alternativu kávy. Kromě toho yerba obsahuje řadu cenných vitaminů, minerálů, antioxidantů a dalších účinných látek, které mají velký vliv na fungování organismu. Yerba maté má mnoho vlastností, které mohou být prospěšné pro sportovce. Mezi nejdůležitější patří např:

  • Stimulace. Yerba maté obsahuje kofein, který je přírodním stimulantem. Kofein zlepšuje koncentraci, zvyšuje bdělost a motivuje k činnosti.
  • Regenerace těla. Během intenzivního cvičení tělo ztrácí zásoby vody, vitamínů a minerálních solí. Yerba maté, bohatá na antioxidanty, vitaminy a minerály, dokonale doplňuje chybějící látky v těle, díky čemuž se tělo po intenzivním cvičení lépe a rychleji zotavuje.
  • Podpora metabolismu. Yerba maté zlepšuje trávení a zrychluje metabolismus. Obsahuje katechiny, které mají termogenní vlastnosti - pomáhají zvyšovat tělesnou teplotu, což následně vede k účinnějšímu spalování kalorií.

Yerba maté před tréninkem - stimulace a motivace

Ranní běh hned po probuzení nebo třeba vyčerpávající posilování v posilovně pozdě večer po dlouhém dni v práci? Ať už cvičíte kdykoli, potřebujete energii, sílu a motivaci. Zdaleka nejoblíbenějším z povzbuzujících nápojů je káva. Mnoho lidí také před tréninkem a během něj sahá po sladkých barevných energetických nápojích. Co je nahradit zdravou a zcela přírodní yerbou? Porce yerby maté obsahuje o něco méně kofeinu než káva, ale její účinek je trochu jiný. Pocit povzbuzení trvá mnohem déle a odeznívá postupně, bez náhlých energetických výkyvů a nepříjemného poklesu energie, který je patrný po vypití kávy. Ve srovnání s energetickými nápoji vychází yerba ještě lépe. Neobsahuje cukr ani umělé látky, kterých je v energetických nápojích celá řada. Yerba maté jsou jednoduše sušené listy cesmíny a voda - příroda sama! Je to skvělý, 100% přírodní předtréninkový přípravek, který vám dodá energii, sníží pocit únavy a pozitivně vás naladí před fyzickou aktivitou. Studie z roku 2018 dokonce prokázala, že pravidelné pití yerby maté před tréninkem může zlepšit výkon u profesionálních sportovců. Norští vědci provedli experiment, kterého se zúčastnilo 11 profesionálních cyklistů. Již po pěti dnech pravidelného pití tohoto nápoje se cyklistům podařilo zlepšit svůj výkon o několik minut. Zdánlivě maličkost, která však vzbuzuje velké naděje a ukazuje, že při sportování se vyplatí zajímat se o yerbu!

Nebo je lepší pít yerbu po tréninku?

Kromě kofeinu obsahuje yerba maté celou řadu cenných látek: vitaminy (skupiny A, B, C a E), minerály (včetně zinku, draslíku, fosforu, vápníku, křemíku a hořčíku) a antioxidanty. Je to nejen energetická bomba, ale také celá pokladnice živin, které podporují tělo během tréninku i po něm. Během zvýšené fyzické aktivity tělo ztrácí zásoby vody, vitaminy a minerální soli. Pokud pravidelně cvičíte, určitě po tréninku sáhnete po izotonických nápojích, abyste doplnili vzniklé nedostatky. Hotové izotonické nápoje však často obsahují kromě cenných látek také cukr a umělá barviva. Yerba maté, která je díky všem svým bohatým složkám zcela přírodním nápojem, se zdá být vynikající alternativou k izotonickým nápojům!

Yerba maté při sportování a pro štíhlejší postavu

Fyzická aktivita není vždy jen o výsledcích. Mnoho lidí cvičí, aby se postarali o svůj vzhled - aby shodili pár kilo navíc a udrželi si krásnou, štíhlou postavu. Jak se ukazuje, yerba maté je výborným spojencem v boji za udržení zdravé váhy a látky obsažené v nálevu z cesmíny paraguayské podporují metabolismus, což přispívá k lepšímu spalování tuků. V důsledku toho i zbytečných kalorií. Další velkou výhodou yerby maté je, že potlačuje pocit hladu. Po vypití nálevu se cítíme nasyceni, takže nemáme potřebu svačit. Čím méně svačíme mezi jídly, tím snadněji kontrolujeme svou váhu a příjem kalorií. Samozřejmě bychom rádi upozornili, že yerba maté není zázračným lékem na hubnutí - konzumace yerby maté přinese výsledky pouze v kombinaci se správnou stravou a pravidelným pohybem.

Jakou yerbu pít během sportu?

Už jste se přesvědčili, že se vyplatí kombinovat yerbu s fyzickou aktivitou, ale přemýšlíte, po jakých produktech konkrétně sáhnout, abyste dosáhli co nejlepších výsledků? Skvělou volbou jsou směsi yerby maté s funkčními, bylinnými přísadami, které jsou speciálně vytvořeny pro ty, kteří jsou fyzicky aktivní a dbají na zdravou linii. Příklady yerby maté jsou: brazilská Verde Mate Green Fitness s cistem, mátou, listem moruše a citronovou trávou a o něco výrazněji chutnající Yaguar Silueta, která kromě cistu a máty obsahuje i zelený čaj gunpowder a lapacho. Pokud potřebujete pořádnou vzpruhu před tréninkem, vyplatí se sáhnout po směsích s přídavkem guarany, která yerbě dodává další dávku kofeinu, jako je například nejprodávanější Verde Mate Green Energía Guaraná nebo paraguayská, dvojnásobně povzbuzující Guarani Energia Caffeine+. Ať už si vyberete jakoukoli yerbu maté, lahodný, 100% přírodní a na cenné látky bohatý nálev vás pozitivně naladí k akci a dodá vám potřebnou energii během tréninku!

Yerba maté - zdroj motivace a síly!

Chybí vám energie a motivace ke cvičení? Nebo chcete cvičit ještě lépe a efektivněji? Připravte si matero, spařte si yerbu maté, popíjejte nápoj přes bombillu a pociťujte, jak energie z této magické rostliny prostupuje vaším tělem. O mocných účincích yerby se přesvědčili i slavní sportovci! S kalabásou v ruce se můžete setkat se světovými fotbalovými hvězdami: Messi, Neymar a dokonce i Robert Lewandowski. To jen potvrzuje, že skutečně - v té yerbě něco je! Přidejte se k těm, kteří objevili tajemství síly, vytrvalosti a kondice indiánů Guaraní. Nezapomeňte, že yerba maté není jen lahodný nápoj, je to čistá energie a zdravý životní styl!

Doporučujeme

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Regulase 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Regulase 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Silueta 0,5kg

Guarani Silueta 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
Soul Mate Orgánica Energia 0,5kg

Soul Mate Orgánica Energia 0,5kg

185,00 Kč hrubý/1ks(370,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia Caffeine + 0,5kg

Guarani Energia Caffeine + 0,5kg

160,00 Kč hrubý/1ks(320,00 Kč / kg hrubý)
Verde Mate Green Fitness 0,5kg

Verde Mate Green Fitness 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
El Fuego Energia Guarana 0,5 kg

El Fuego Energia Guarana 0,5 kg

200,00 Kč hrubý/1ks(400,00 Kč / kg hrubý)
Rio Parana Energia 0,5 kg

Rio Parana Energia 0,5 kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
pixel