Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Yerba a káva spolu stály na jedné poličce...

2017-11-02
Yerba a káva spolu stály na jedné poličce...

Yerba pohodová a radostná. Káva, chutná a povzbuzující.”Kterou si vybrat?”, zeptala se mne jedou jedna paní. Vybral jsem si mate, dar od Guarani....odpověděl jsme. I když káva dominuje na polském trhu již od dávna, něco se mění, lidé začínají hledat alternativy.

Říká vám něco takový ten stav povzbuzení po vypití „velké černé” kávy a poté rychlý zestup celé eufórie, kdy byjste si nejlépe lehli do postele a usnuli, ale nedá se to? Hnedka na to si dáte další kávu a je vám lépe? A stav po vypití yerba mate? Kdy se udržuje stále stéjné povzbuzení a nedochází k náhlé ztrátě energiie ? Yerba mate totiž vylučuje relaksační substance, jako je teofil a teobromín, které stimulují různé funkce v organismu, a tak reakce na sušinu je přírodnější a šetrnější nežli na kafe. Hlavně při vypití většího množství odvaru neochází k tak nepříjemnému pozdějšímu pocitu .

Oba nápoje v sobě uchovávají mnoho živin, minerálů a antioxidantů. Káva i mate jsou bohaté na ryboflavín, kyselinu panteonovou, draslík, vitamíny skupiny B, witamín C a zinek. Bohužel negativním a vedlejším ůčinkem pití kávy je vylučování z těla hořčíku. Tik, křeče, rychlé bití srdce, problémy se soustředěním to vše i při povzbuzení? Nestojí za to také čas od času vyzkoušet yerba mate která nepodporuje vylučování hořčíku z těla, ba naopak dodává ho spolu s jinými minerály zpět do organismu?

Káva je sice praktičtější, méně náročná na přípravu. Je mnohem snadnější zalít vroucí vodou rozdrcená semínka kávy a hnedka si vychutnávat její chuť. Ale sotjí to za to? Někdy je lepší vyzkoušet rituál přípravy yerba mate, kde si musíme zvolit správnou teplotu vody, pročistit čas od času bombillu, odstranit pyl, a čekat až se voda vsákne do sušiny. Poté si vychutnat jedinečnou chuť yerba.

Pozor! Ještě co s chutí? To ať každý určí sám. Je to velmi suběktivní. Mnozí tvrdí že jim yerba prostě nechutná, já tvrdím, že jse pouze o zlý výběr sušiny. Stéjně tak to je i s kávou. Proto nevěřím slovům” nechutná mi yerba, nechutná mi kafe”... V dnešní moderní době, kde máme tak různorodý výběr si určitě každý příjde na své. Stačí jen chtít a zkoušet nové věci. S yerba je to někdy jako s jazzem. Nejprve si na něj musíte zvykout a teprve pak se do něj zamilujete.

Ja jsem zvolil mate a jsem velmi spokojen, nevyměnil byjsme jí za žádnou kávu ani nic jiného. Pamatujte však! Nejdůležitější je vlastní výběr, proto zkoušejte, degustujte a vybírejte sami. Určitě však v době moderní technologie a mnohých energetických nápojů jsem zásadně pro přírodní pvzbuzující nápoje buť to pro yerba máte nebo i kávu.

Doporučujeme

CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

120,00 Kč hrubý/1ks(240,00 Kč / kg hrubý)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

130,00 Kč hrubý/1ks(260,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
pixel