Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Verde Mate Green. Brazilská yerba, která nemá obdoby

2023-04-04
Verde Mate Green. Brazilská yerba, která nemá obdoby

Absolutním bestsellerem mezi produkty dostupnými v našem obchodě je zelená brazilská yerba maté Verde Mate Green. Zajímá vás, jak a proč vznikl, jak chutná a proč je mezi domorodci maté tak oblíbený? Zveme vás k přečtení dnešního příspěvku!

Verde Mate Green - yerba přímo z brazilské džungle

Šťavnatá zelená barva listů, příjemná rostlinná vůně připomínající čerstvě posečenou trávu, neuvěřitelná hloubka chuti, desítky originálních chuťových kompozic, charakteristický praktický doypack pro snadné skladování. To jsou vlastnosti, které se vám vybaví jako první, když pomyslíte na Verde Mate - brazilskou značku yerby, která si získala srdce evropských a jihoamerických pijáků maté! Verde Mate Green - co je to za značku a proč si získala tak širokou základnu příznivců? Pojďme se na ni podívat blíže.

Historie společnosti Verde Mate Green

Verde Mate je poměrně mladá značka. Byla založena teprve v roce 2017 a již se jí podařilo dobýt svět yerba maté. Vše začalo otázkou: Co kdybychom vytvořili jemnější yerbu, která by potěšila zkušené milovníky čaje svou vysokou kvalitou a zároveň neodradila intenzivní chutí začínající maté? V době založení značky nebyly na trhu žádné takové výrobky. Hořká chuť svatojánského nálevu odrazovala mnoho milovníků yerby, a tak se tvůrci Verde Mate rozhodli vytvořit produkt, který by byl dostupný všem. Po dlouhé cestě napříč Brazílií a ujetí stovek kilometrů po cestách a divočinou brazilského státu Paraná, který je proslulý největšími a nejlepšími plantážemi yerba maté, konečně našli vhodného partnera s podobnými hodnotami: úctou k přírodě a člověku, péčí o tradici a nejvyšší kvalitou výrobku. Začala spolupráce, která brzy vyústila ve vytvoření inovativní a netradiční značky yerba maté.

Co obsahuje balení Verde Mate?

Zelená yerba mate

Brazilci milují pití yerby a dělají to mnoha způsoby. Pijí jemně mletou, šťavnatou zelenou chimarrão ve velkých kuchyních a ledové, křupavé tereré s přídavkem kostek ledu, bylinek a kousků ovoce. Důležitá je svěží, rostlinná chuť cesmíny. Kromě těchto dvou nejoblíbenějších brazilských druhů yerby existuje ještě mate green, což je čerstvá yerba, která má světle zelenou barvu a je téměř úplně zbavena hořkosti, která je pro holly charakteristická. Svěží, rostlinná chuť a zachovaná jasně zelená barva listů je způsobena speciálním způsobem zpracování cesmíny, která se na rozdíl od tradičního způsobu používaného v Argentině nebo Paraguayi suší horkým vzduchem. Krátce po sklizni z plantáže se listy rozdrtí na menší kousky a suší se horkým vzduchem - bez použití kouře nebo ohně. Poté se balí přímo do balíčku. Fáze zrání se vynechává, čímž se zachovává svěží zelená barva a rostlinná, bylinná chuť a vůně, která připomíná čerstvě posečenou trávu. Ačkoli by se mohlo zdát, že jemnější zelená yerba maté bude postrádat sílu - nic není dále od pravdy. Verde Mate má stejné povzbuzující účinky jako jakákoli tradičně vyráběná yerba. A dokonce v tomto ohledu funguje o něco lépe. V sušině prakticky chybí větvičky, které jsou obvykle považovány za nekofeinovou "výplň".

Pouze přírodní přísady

Nabídka značky je skutečně rozsáhlá a obsahuje přibližně 50 různých variant příchutí. Od tradiční nefalšované yerby přes bylinné a ovocné kompozice až po inovativní varianty založené na speciálních pražených sušených zrnech. Ve fázi výroby je věnována zvláštní péče tomu, aby každá chuťová kompozice byla dokonale vyvážená. Od ostatních konkurenčních značek se Verde Mate liší tím, že naprosto všechny přísady, které jsou součástí balení - bylinky, ovoce, sušené jedlé květy, koření, oleje a aromata - jsou výhradně přírodního původu. Příroda sama a nejvyšší kvalita!

Kraft yerba mate

Yerba Verde Mate se pěstuje na komorní rodinné plantáži západně od Curitiby, hlavního města brazilského státu Paraná. Čas zde plyne pomaleji. Cesmína roste v téměř polodivokých podmínkách, podle svého vlastního růstového cyklu a bez zásahu člověka. Na rozdíl od velkých komerčních podniků se zde při pěstování nepoužívají žádné pesticidy ani umělé přípravky a při sklizni se místo strojů používají lidské ruce. Díky tomu probíhá prvotní výběr listů již ve fázi sběru a po zpracování se do balíčku dostanou pouze ty nejkvalitnější.

Yerba maté pro začátečníky... a nejen pro ně

Yerba Verde Mate má mezi matéisty mnoho pozitivních ohlasů. Díky své jemné chuti se hodí zejména na začátek paraguayského svatojánského dobrodružství. Neodrazuje svou intenzitou a silnou hořkostí a v kombinaci s ovocnými přísadami potěší originálními kompozicemi. Je také dobrou alternativou pro "starousedlíky" ve světě yerba maté, kteří hledají odklon od kouřových, intenzivních nálevů, aniž by ztratili kvalitu produktu. Jako "startovací" yerba má Verde Mate kromě relativně jemné chuti ještě jednu výhodu. Hrubě řezaná sušená prakticky zcela zbavená prachu a tyčinek se snadno filtruje téměř s jakýmkoli typem bombilla, takže při výběru výrobků Verde Mate není třeba se obávat nákupu speciálního příslušenství. A jak ji nejlépe připravit, abyste z ní vytěžili maximum? Pro začátek doporučujeme začít s menšími porcemi sušeného produktu - přibližně 15 g na 300 ml vody - a postupně porce zvyšovat, jakmile se s povahou yerba maté lépe seznámíte.

Bohatství chutí z přírody

Verde Mate je značka, která se může pochlubit jedním z nejrozsáhlejších sortimentů. Její rozsáhlý sortiment v současné době zahrnuje přibližně 50 originálních příchutí a pravidelně přibývají nové, překvapivé nabídky. Někdo by mohl říci, že příliš mnoho je málo, ale my s tím nesouhlasíme. Každý výrobek Verde Mate je promyšlenou a ucelenou kompozicí, která potěší svou vícerozměrnou chutí a vůní. Nechybí tradiční Despalada bez přísad (také v bio verzi pro náročnější pijáky maté), ještě povzbudivější yerba s přídavkem guarany nebo kompozice speciálně připravená pro pití za studena. V čele rodiny Verde stojí ovocné směsi, z nichž si zvláštní pozornost zaslouží klasická kombinace cesmíny, citronu a máty, vysoce exotická Frutos Tropicales nebo svůdná Fresa, kombinující jahody s okvětními lístky růží. V nabídce Verde Mate si na své přijdou i příznivci bylinných kompozic - yerba maté s přídavkem dálněvýchodní sarsaparilly nebo ashwagandhy, překvapivě svěží kombinace s guayusou a jasmínem, Katuava, povzbuzující nejen tělo, ale i mysl, nebo aromatický Cannabis Absinth s přídavkem konopné mouky a pelyňku. Zvláštní místo v řadě Verde Mate zaujímají "funkční" kompozice jako Silueta, Fitness nebo Detox, které jsou určeny nejen k poskytnutí dávky povzbuzení, ale také ke zlepšení trávicího systému. Mezi výrobky této brazilské značky patří také tzv. tostadas, tedy yerba maté na bázi pražené paraguayské cesmíny. Při zpracování ve speciální peci se zelená yerba maté změní na tmavě hnědou a její chuť a vůně připomíná obilnou kávu. Verde Mate Coffee nebo Dulcessa potěší svou originální chutí s nádechem čokolády. Místo vody k jejich přípravě doporučujeme použít mléko. Vynikající!

Všechny příchutě Verde Mate Green jsou k dispozici ve dvou hmotnostních variantách: půlkilové doypacky a 50gramové vzorky - skvělé pro ty, kteří chtějí vyzkoušet nové příchutě, aniž by si museli kupovat plnohodnotné balení. Ještě lepší možností, jak poznat yerbu z Verde Mate, je zvolit si vzorové balení. Pro opravdové milovníky jihoamerického nápoje, kteří si chtějí uchovat chuťové a aromatické vlastnosti sušiny co nejdéle, doporučujeme zakoupit Verde Mate v sadě s yerberou, což je kovová plechovka, která nejen chrání sušinu před vlhkostí a povětrnostními vlivy, ale díky praktickému dávkovači také usnadňuje sypání yerby do nádoby.

Verde Mate Green je nejlepší yerba maté ve své kategorii - recenze a tisíce fanoušků se nemohou mýlit! Stačí se podívat na stovky recenzí našich zákazníků. Pokud hledáte osvědčenou, přírodní yerbu přímo ze srdce brazilské džungle - zvolte Verde Mate!

Doporučujeme

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

90,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
Taragui Energia 0,5kg

Taragui Energia 0,5kg

100,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou 101,00 Kč/1ksBěžná cena 120,00 Kč hrubý/1ks(200,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
 Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
pixel