Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Tereré s džusem neboli yerba maté nastudeno ve sladším provedení.

2020-08-18
Tereré s džusem neboli yerba maté nastudeno ve sladším provedení.

Tereré s džusem je nápoj, který vás dokonale osvěží a uhasí žízeň během horkých letních dnů. Směs se v tomto případě zalévá džusem, díky čemu má nápoj jemnější, sladší chuť. Osloví i ty, kteří mají obavy z hořké příchutě yerby. Jak tento nápoj vůbec vznikl a jak lze tereré s džusem připravit v pohodlí domova?

Tereré s džusem – jak tento nápoj vznikl?

Podle matéistické tradice je tereré druh yerby maté nastudeno. Jedná se o nápoj připravený ze sušiny zalité studenou vodou s kostkami ledu a směsí bylinek. S pitím nápoje se začalo ve 30. letech 20. století v Paraguayi během války Paraguayců s Bolivijci o nadvládu nad provincií, která poskytovala přístup k ložiskům ropy. V řadách Paraguayců válčili i ruští vojáci, kteří z Ruska uprchli po říjnové revoluci. Překvapilo je nesnesitelné horko v Paraguayi. Na tak vysoké teploty nebyli zvyklí, skvělým pomocníkem však byl tradiční jihoamerický nápoj. Jedinou překážkou byla hořká příchuť klasického yerba maté podávaného s vodou. Směs proto začali zalévat ovocnými džusy. Takto připravené tereré si získalo srdce místních obyvatel, kteří nápoj na počest jeho vynálezců pojmenovali ruské tereré.

Jak připravit tereré s džusem?

Tereré s džusem osvěží nejen díky obsahu chlazeného džusu. Jeho tajemství spočívá v kombinaci hořčejší směsi yerby se sladkou chutí ovocných šťáv. Jak můžete připravit tereré s džusem v pohodlí domova? Bude vám stačit jakýkoliv druh sušiny, vyplatí se však sáhnout po speciální směsi vhodné pro přípravu nastudeno – většina směsí má příjemné citrusové aroma. Nezapomeňte, že během přípravy tereré je velice důležitá jeho nízká teplota. Právě díky ní se uvolňují aktivní látky, které ovlivňují výslednou chuť a vlastnosti nápoje. Kromě chlazeného džusu tak budete potřebovat i kostky ledu. Pokud se jedná o výběr džusu s příchutí, máte neomezené možnosti a můžete libovolně experimentovat – pomerančový a marakujový džus vám poslouží v případě, že upřednostňujete tereré s jemně kyselejší chutí, na druhé straně jablkový nebo broskvový džus nápoji dodá příjemně sladkou chuť. Do poloviny objemu tykve stačí vsypat směs a poté ji zalít chlazeným džusem podle vlastního výběru. Nakonec přidejte několik kostek ledu.

Doporučujeme

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg Akce

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

63,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou: 90,00 Kč/1ks-30% Běžná cena: 90,00 Kč hrubý/1ks-30%(252,00 Kč / kg hrubý)
Taragui Energia 0,5kg Akce

Taragui Energia 0,5kg

95,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou: 101,00 Kč/1ks-5% Běžná cena: 120,00 Kč hrubý/1ks-21%(190,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
 Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
pixel