Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Tereré s džusem neboli yerba maté nastudeno ve sladším provedení.

2020-08-18
Tereré s džusem neboli yerba maté nastudeno ve sladším provedení.

Tereré s džusem je nápoj, který vás dokonale osvěží a uhasí žízeň během horkých letních dnů. Směs se v tomto případě zalévá džusem, díky čemu má nápoj jemnější, sladší chuť. Osloví i ty, kteří mají obavy z hořké příchutě yerby. Jak tento nápoj vůbec vznikl a jak lze tereré s džusem připravit v pohodlí domova?

Tereré s džusem – jak tento nápoj vznikl?

Podle matéistické tradice je tereré druh yerby maté nastudeno. Jedná se o nápoj připravený ze sušiny zalité studenou vodou s kostkami ledu a směsí bylinek. S pitím nápoje se začalo ve 30. letech 20. století v Paraguayi během války Paraguayců s Bolivijci o nadvládu nad provincií, která poskytovala přístup k ložiskům ropy. V řadách Paraguayců válčili i ruští vojáci, kteří z Ruska uprchli po říjnové revoluci. Překvapilo je nesnesitelné horko v Paraguayi. Na tak vysoké teploty nebyli zvyklí, skvělým pomocníkem však byl tradiční jihoamerický nápoj. Jedinou překážkou byla hořká příchuť klasického yerba maté podávaného s vodou. Směs proto začali zalévat ovocnými džusy. Takto připravené tereré si získalo srdce místních obyvatel, kteří nápoj na počest jeho vynálezců pojmenovali ruské tereré.

Jak připravit tereré s džusem?

Tereré s džusem osvěží nejen díky obsahu chlazeného džusu. Jeho tajemství spočívá v kombinaci hořčejší směsi yerby se sladkou chutí ovocných šťáv. Jak můžete připravit tereré s džusem v pohodlí domova? Bude vám stačit jakýkoliv druh sušiny, vyplatí se však sáhnout po speciální směsi vhodné pro přípravu nastudeno – většina směsí má příjemné citrusové aroma. Nezapomeňte, že během přípravy tereré je velice důležitá jeho nízká teplota. Právě díky ní se uvolňují aktivní látky, které ovlivňují výslednou chuť a vlastnosti nápoje. Kromě chlazeného džusu tak budete potřebovat i kostky ledu. Pokud se jedná o výběr džusu s příchutí, máte neomezené možnosti a můžete libovolně experimentovat – pomerančový a marakujový džus vám poslouží v případě, že upřednostňujete tereré s jemně kyselejší chutí, na druhé straně jablkový nebo broskvový džus nápoji dodá příjemně sladkou chuť. Do poloviny objemu tykve stačí vsypat směs a poté ji zalít chlazeným džusem podle vlastního výběru. Nakonec přidejte několik kostek ledu.

Doporučujeme

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

90,00 Kč hrubý
360,00 Kč / kg hrubý
Taragui Energia 0,5kg

Taragui Energia 0,5kg

Běžná cena: 120,00 Kč hrubý102,00 Kč hrubýNejnižší cena od 30 dnů před slevou: 101,00 Kč
204,00 Kč / kg hrubý
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý
300,00 Kč / kg hrubý
 Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

170,00 Kč hrubý
340,00 Kč / kg hrubý
pixel