Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Rituál yerba mate v dnech pandemie: „sdílejme okamžik, ne bombillu!

2020-11-20
Rituál yerba mate v dnech pandemie: „sdílejme okamžik, ne bombillu!

Pandemie koronaviru nám obrátila život naruby - země po celém světě se najednou musely naučit fungovat v nové realitě. Dnes vám povíme o zajímavé akci, kterou v souvislosti s pandemií provedl argentinský Národní Institut Yerby Maté. Už několikrát jsme řekli, že cesmína paraguayská hraje důležitou roli v místní kultuře - dnešní článek vám pomůže uvědomit si, jak je to důležité!

Yerba maté v Argentině - rituál přátelství

Argentina je největším světovým producentem a vývozcem yerby maté, která je v místní kultuře přítomná stovky let a stále si drží velmi důležité místo. Je tak důležitá, že v roce 2002 byl založen Národní Institut Yerba Maté. Yerba maté má status „národního nápoje“ - pijí ho všichni, mladí lidé, dospělí, starší lidé, chudí i bohatí. Yerba maté je nápoj určený ke spojování lidí. Je s ním spojen speciální rituál, který se praktikuje dodnes. Během společenských setkání hostitel připravuje nálev, který jde z ruky do ruky mezi shromážděnými lidmi - takže každý používá jedno matero nebo kalabasu a bombillu. Každý vypije jeden nálev yerby maté a poté ji hostitel znovu zalije a předá dalšímu.

yerba mate argentina

Podělme se o okamžik, ne o bombillu!

Vzhledem k rostoucímu počtu infekcí zahájil Národní Institut Yerba Maté kampaň s názvem „Pojďme sdílet okamžik, ne bombillu!“. Jeho cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o preventivních opatřeních a opatřeních ke snížení šíření COVIDu-19. Kampaň klade zvláštní důraz na používání vlastního příslušenství yerba maté a ne na jeho sdílení s ostatními lidmi a zdůrazňuje, že nejdůležitější je čas strávený společně. Institut také poukazuje na nutnost pravidelného mytí matera a bombilly, což má zabránit růstu bakterií, virů a plísní. Instituce vybízí Argentince, aby dodržovali tato pravidla s odkazem na společné dobro a péči o sebe navzájem. To samé doporučujeme všem milovníkům typických rituálů pití argentinské yerby maté - v této obtížné době buďte obzvláště opatrní na své zdraví a své blízké!

Zdroje grafiky použité v textu:

https://yerbamateargentina.org.ar/compartamos-el-momento-no-la-bombilla/

https://inym.org.ar/noticias/yerba-mate-argentina/78846-lanzamos-la-campana-cada-uno-con-su-mate-nos-cuidamos-entre-todos.html

Doporučujeme

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

90,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
Taragui Energia 0,5kg

Taragui Energia 0,5kg

99,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou 101,00 Kč/1ksBěžná cena 120,00 Kč hrubý/1ks(198,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
 Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
pixel