Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Pajarito - příběh o paraguayské důkladnosti

2022-09-15
Pajarito - příběh o paraguayské důkladnosti

Silná, kouřová, výrazná a podmanivá chuť, kterou nelze napodobit... To je zkrácený popis Pajarita, jednoho z mých nejoblíbenějších druhů yerby maté. Není to novinka, ale klasika s více než 60 let dlouhou historií. Přesuňme se tedy na místo v Jižní Americe, kde je yerba po všech stránkách silná - chuťově, vůní i stimulujícím účinkem.

Paraguayská yerba maté Pajarito. Vlastnosti a charakteristika

Mnoho milovníků yerby maté, kteří již dobře znají její charakter, považuje značku Pajarito za představitele typické chuti a vůně cesmíny paraguayské. Značka paraguayské yerby maté, která pochází z provincie Itapúa na jihu země, je klasikou, kterou nelze nechat bez povšimnutí. Má výraznou chuť a vůni, je hořká a trpká, a díky tradičnímu způsobu zpracování známému jako barbacuá má znatelné kouřové tóny.

K výrobě se používají pouze ty nejkvalitnější vybrané listy a větvičky cesmíny paraguayské, které musí splňovat vysoké standardy stanovené majiteli společnosti. Cesmína roste na plantáži přibližně pět až sedm let a sklizeň se organizuje každý rok v zimním období - od května do srpna.

Po usušení se listy a větvičky rozdrtí a pečlivě se prosévají, aby směs, která se nakonec dostane do balíčku, splňovala přísné požadavky norem kvality. Důležitý je správný obsah listů, větviček a prachu. Než se však zabalí do charakteristického obalu s ptáčkem, podléhá zrání, které trvá přibližně 20-24 měsíců.

Yerba maté je zdravou alternativou kávy a energetických nápojů. Je dokonale povzbuzující a obsahuje také mnoho vitamínů a minerálů, které mají pozitivní vliv na fungování celého organismu. Pajarito se v tomto ohledu od norem neodchyluje. Je zdrojem antioxidantů, minerálů: draslíku, hořčíku, fosforu, železa, vápníku, manganu, zinku a mědi a také vitaminů skupiny B.

Výrobce yerby maté Pajarito uvádí také přesný obsah kofeinu - 100 gramů sušiny zalité 1 litrem vody obsahuje 790 miligramů kofeinu.

Uplynulo 60 let... Historie značky Pajarito

Lauro Raatz a jeho žena Sara založili v roce 1956 na rodinné paraguayské cesmínové plantáži v Bella Vista společnost, která nabízela vysoce kvalitní, stoprocentně paraguayský výrobek. První roky byly těžké, plné tvrdé práce, obětí a odříkání. Společnost zahájila velkoobchodní prodej z malé spíže. Postupem času, jak rostla poptávka, se yerba začala balit do balícího papíru - hnědých papírových sáčků potištěných červeným inkoustem. Každý den se 300 takových balíčků dostalo ke spotřebitelům v bezprostřední blízkosti společnosti. Na začátku 70. let 20. století byl představen nový obal, který je znám dodnes a je charakteristickou ochrannou známkou značky, zobrazující kresbu ptáčka sedícího na větvičce cesmíny na červeno bílo modrém pozadí - národních barvách Paraguaye

Rodina Raatzových byla pevně přesvědčena o úspěchu paraguayského produktu. Společnost rostla den za dnem, měsíc za měsícem. Neustále lepší kvalita a zároveň stále větší produkce přinášely zisky a vydělané peníze byly moudře investovány. V roce 1985 se Pajarito yerba maté vydalo do světa. První zemí, kde byla paraguayská yerba uznána, byl Tchaj-wan. Poté Pajarito začalo vyvážet do Kanady. V roce 1988 společnost zakoupila stroj na balení čajových sáčků a jako první vyvinula inovativní yerbu maté cocido neboli yerbu v sáčcích.

Yerba maté Pajarito dnes. Z malé plantáže k obrovskému věhlasu

Dnes je společnost jedním z největších světových výrobců yerby maté. Přestože je nyní výroba plně mechanizovaná, vzpomínky na počátky firmy jsou stále živé a její majitelé se odvolávají na tradici a zkušenosti získané v průběhu let.

Přestože společnost, kterou původně založil Lauro Raatz se svou ženou, byla malým místním podnikem, dnes Lauro Raatz S.A. zaměstnává více než 100 lidí a dalších 80 lidí je zaměstnáno při každoroční sklizni. Každý den se vyrobí 15 000 balení vysoce kvalitního maté, které se dostává ke spotřebitelům na všech kontinentech ve více než 47 zemích světa. Pěstební plocha zaujímá více než 300 hektarů (včetně plochy pro ekologické pěstování). Pajarito je skutečnou chloubou Paraguaye a klasikou mezi yerbami maté.

Aktivity v oblasti ekologie a sociální oblasti

Za zmínku stojí, že firma Lauro Raatz S.A. není jen společností zaměřenou na zisk. Podnik také pracuje pro místní komunitu - finančně podporuje školy, poskytuje stipendia, podporuje kulturní a sportovní aktivity. Také se podílí na zakládání městských parků, zahrad a poskytuje svým zaměstnancům podporu v oblasti bydlení.

Společnost Lauro Raatz S.A. se nebojí konkurence a neodmítá spolupráci s místními zemědělci. Dodává jim sazenice a zlepšuje jejich znalosti o pěstování yerby. Filozofie společnosti je obsažena ve dvou větách: "Nespokojen ze své podstaty" a "Dělej dnes to, o čem budou ostatní přemýšlet až zítra".

Firma neustále hledá nové příležitosti a přizpůsobuje se požadavkům spotřebitelů. Takže si můžeme být jisti budoucností značky Pajarito - bude i nadále pozitivně ohromovat milovníky maté po celém světě!

Zajímavostí je, že Lauro Raatz S.A. je otevřen veřejnosti - turistické výpravy mohou sídlo podniku navštívit šest dní v týdnu. Zájemci mohou na místě zhlédnout filmy o historii firmy a výrobním procesu yerby maté, ochutnat místní produkty, navštívit prostory pro balení a skladování yerby a prohlédnout si BIO produkci.

Yerba maté Pajarito - široká nabídka a nejlepší hodnocení

Pajarito yerba maté představuje typickou paraguajskou značku. Jak ji připravit? Výborně chutná jak v teplé podobě - zalitá vodou o maximální teplotě 80 °C -, tak v podobě ledového tereré neboli studené yerby maté.

Pro svou intenzitu, typickou pro paraguayskou variantu yerby maté, se Pajarito doporučuje lidem, kteří již dobře znají chuť cesmíny paraguayské. Nejoblíbenější a nejlépe hodnocené výrobky mezi spotřebiteli jsou klasické yerby bez přísad: Pajarito Elaborada a Pajarito Selección Especial, vyrobené z nejkvalitnějších listů cesmíny.

Výrobce nabízí také něco pro ty, kteří mají rádi yerbu s přísadami jako například Pajarito Menta Limón s přídavkem máty a citronu nebo Pajarito Compuesta con Hierbas - obohacenou o kompozici aromatických bylin.

Při prohlížení nabídky značky Pajarito stojí za pozornost také yerba maté balená v sáčcích - yerba maté cocido. Balení obsahuje 20 sáčků se 3 g směsi. Je to ideální volba pro milovníky yerby maté, kteří nemají čas na její přípravu v materu a pití bombillou. Sáček s yerbou maté jednoduše zalijte vroucí vodou a hotovo!

Pajarito - ikona mezi značkami yerby maté

Pajarito je ikonou mezi značkami yerby maté. Kvalita, tradice a skutečný paraguayský styl. Každý, kdo miluje intenzitu, výraznou chuť, vůni a sílu yerby maté, dříve či později sáhne po Pajaritu. Kde se dá koupit? Samozřejmě v našem internetovém obchodě, srdečně Vás zveme - www.matemundo.cz.

Doporučujeme

CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

120,00 Kč hrubý/1ks(240,00 Kč / kg hrubý)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

130,00 Kč hrubý/1ks(260,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
pixel