Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Pajarito - povídka o paraguayské dokonalosti

2020-08-12
Pajarito - povídka o paraguayské dokonalosti

Pajarito - povídka o paraguayské dokonalosti Síla, dým, silná, jedinečná a konkrétní chut... Tokto zní ve zkratce popis jednoho z mých nejoblíbenějších yerba - „Pajarito”. Pajarito není žádná novinka, je to klasika, která ma již více než 60. letou tradici. A proto se přeeseme do Jižní Ameriky, kde je toto yerba nejautentičtější v chuti i aroma.

V roce 1956 Lauro Raatz založil spolu se svou manželkou Sárou firmu, která měla nabízet 100% paraguayské zboží nejvyžší kvality. První roky byly velmi vyčerpávající a těžké. Museli mnoho obětovat pro správný vývoj firmy. Firma z počátku byla maoobchodem. S postupem času, se ale začalo firmě dařit. Yerba začali balit do speciálního balícího papíru a denně prodali ve svém okolí kolem 300ks.

Rodina Raatz věřila, že paraguayské zboží bude mít ůspěch. A také tomu tak bylo. Firma se rozrůstala velmi rychle. Ze dne na den, z měsíce na měsíc bylo čím dál tím více objednávek. Díky tomu firma měla vysoké zysky, které mohla moudře investovat. Dnes je ve firmě více než 100 zaměstnanců, a je plně zautomatizovaná. Denně vyprodukuje až 30 tun kvalitního yerba, které putuje do celého světa. Povrch půdy, na které se pěstuje yerba ma více než 300 ha(spolu s ekologickými obastmi.)

Lauro Raatz S: A není firma, která se soustředí pouze na zysk. Spolupracují s městem , dotují školy, stypendia, sportovní a společenské akce ve svém regionu. Firma se také angažuje ve výstavbě městských parků a zahrad. Dotuje bydlení svým zaměstnancům. Lauro Raatz S.A se nebojí konkurence, spolupracuje s mnohými místními zemědělci. Dodává jím sazeničky a rozšiřuje jejich znalosti o pěstování yerba. Firma je otevřená pro veřéjnost 6 dní v týdnu, při čemž jedna skupinka návštěvníků může mít až 60 osob. Prohlédnout si můžete filmy o historii firmy a také o produkci yerbamate, vyzkoušet chuť místního zboží, navštívit místa kde se odehrává celý proces produkce, balení a uchovávání yerba, a také si prohlídnout ekologickou část pěstování. Pro návštěvníky je také otevřeno muzeum rodiny Raatz spolu s jejich firmou.

Firma pořád vyhledává nové možnosti a patenty, tak aby se přispůsobila klientům. Filozofii Lauro Raatz S.A můžeme určit ve dvou větách : „ Nonkonformizmus s přírody” a „Neodkládej nic na zítřek, uděléj to dnes”. Mysím si, že můžeme být klidní, jelikož Pajarito bude pořád pozitivně zaskakovat lidi na celém světě. Také v našem obchodě naleznete toto tradiční kouzlo přírody.

Doporučujeme

CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

120,00 Kč hrubý/1ks(240,00 Kč / kg hrubý)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

130,00 Kč hrubý/1ks(260,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
pixel