Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Má yerba mate podobné vlastnosti jako káva?

2020-08-12
Má yerba mate podobné vlastnosti jako káva?

Adekvátní množství spánku je nezbytné pro to, aby se naše tělo dobře regenerovalo, a bylo schopné fungovat kvalitně i následující den. Spánek a yerba mate - je mezi nimi nějaký vztah? Funguje odvar stéjně jako káva? Zkusme se s tímto téma blíže seznámit.

Síla a pohon yerba mate

Ačkoli popularita yerba mate každým rokem roste, stále existuje spousta lidí, kteří by ji chtěli vyzkoušet, ale mají určité obavy, zda je skutečně efektivní. Mnoho studií ukazují, že stimulování těla, přidávání energie a zvyšování duševních schopností jsou jedním z nejdůležitějších pozitivních funkcí yerba mate. Dokonce i Madonna ví, že je dobré si dopřát před vstupem na scénu odvar z cesmíny paraguayské (o zbylích slavných osobnostech jsme psali v minulém článku).Avšak né jenom celebrity pijí tento nápoj. Jsou miliony lidí, kteří si vybrali yerba kvůli svým povzbuzujícím vlastnostem. V síti, na fórech, v článcích a na blogach najdete popisy příznivých reakcí způsobených pitím yerba.

Yerba mate, si často vybírají lidé, kteří hledají nápoj s podobnými vlastnostmi jaké má káva, ale bez nežádoucích vedlejších účinků. Odvar obsahuje kromě kofeinu, teobrominu a teofylinu, mnoho vitamínů a cenných minerálů. Někteří lidé popisují stav po vypití odvaru, jako sart rakety, která byla naplněna čerstvým palivem. Získáváme více energie, cítíme tok síly a naše mysl funguje efektivněji.

Sen a yerba mate

Vypít silnou kávu je známý způsob, jak nejít spát příliš brzy. Pokud si někdo nevědomky dopřeje příliš pozdě "malý černý šálek dobré kávy", pak by neměl být překvapen pokud se u něj vyskytnou problémy se spaním. Má však podobný účinek yerba mate? Bude pro nás těžké usnout, když si yerba dopřejeme v pozdních hodinách? Bohužel na tyto otázky neexistuje žádná jednoznačná odpověď. Na jedné straně yerba obsahuje kofein, který nás "nakopne" a povzbuzuje. Na druhé straně je v nápoji mnoho hořčíku, který má uklidňující účinek.

Lékaři naznačují, že příliš mnoho yerba přispívá k problémům s usnutím. Avšak nápoj může fungovat odlišně na různé lidi. Někdo usne hnedka po vypití odvaru, jiný bude mít veliké problémy, a probdí celou noc. Měje také na paměti, že existují různé odrůdy yerba mate. Některé jsou silnější, jiné slabší. A proto bychom si měli pamatovat, že základ je střídmost, v životě i v pití yerba.

Doporučujeme

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

90,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
Taragui Energia 0,5kg

Taragui Energia 0,5kg

120,00 Kč hrubý/1ks(240,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
 Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
pixel