Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Legendy o yerba mate: Dar od zachráněných bohyň.

2017-07-25
Legendy o yerba mate: Dar od zachráněných bohyň.

Yari, bohyně měsíce, se velmi ráda dívala na hluboké lesy, které stvořil na Zemi Tupa, bůh z plemene Guarani. Lákalo jí se kouknout na zemi. Domluvila se proto s Araiem (bohyní oblak) aby se na zemi podívali společně. Proměnily se v krásné ženy a společně sestoupili na Zemi. Chodily po džungli tak dlouho dokud nenatrefili na malou chaloupku, ve ktere si chtěli odpočinou. Po cestě do chaloupky zahlédli na jednou číhajícího Jaguára, který se právě chystal do skoku. Tak se vyděsily, až z toho skoprněly. Tu se, ale oval výstřel, který divokou kočku zasáhl do boku, šelma začala utíkat, ale druhá rána jí trefila přímo do srdce. Zchránce nebyl nikdo jiný než Guarani. Ne jenom že zachŕánil bohyně, ale také je pohostil ve své chatě spolu se svou manželkou a dcerou. Druhého dne se bohyně musely vrátit zpět. Dcerka společně s matkou odvedli bohyni ke dveřím, a starý Guarani je ještě odporvodil dál. Povyprávěl jim pročpak žije takto na izolaci daleko od svého kmene, bojí se totiž o svojí dcerku, aby nestratila v kmeni krásu své duše.

Yeri a Arai po tom co vyslechli příběh Guaraniho, opustili zemi a vrátili se zpět do svych božských forem. Mysleli nad tím, jak by se odvděčily Guaraniemu za jeho činy. Jedné noci seslaly hluboký spánek na chatu Guaraniho a bohyně měsíce zasadila před jejich domem modré semena, na které ihned vyslala světelné paprsky. A bohyně oblak zalila semínka jemným deštěm.

Ráno, když se všichni probudili, uviděli před chatou malé stromečky, na kterých byly bílé, hrubé květy kryjící se pod tmavězelenými listy. Guarani byl velmi zaskočen, když vyšel z chaty na lov. Zavolal ihned dcerku a ženu aby se podívali na to co jím přes noc vyrostlo před domem. Poklek na mohré zemi. Tehdy se objevila Yari ve své ženské podobě a promluvila: "Jsem Yari, bohyne Měsíce. Chtěla bych vám tímto skromným darem poděkovat za vše co jste pro mne učinili. Toto je Yerba Mate. Odedneška bude tato rostlina symbolem přátelství mezi Vámi a celým Vaším kmenem. Tvoje dcera bude žít věčně, a nikdy nestratí čistotu své duše. Bude stráškyní yerba mate". Yeri jim ukázala jak se připravuje zázračný odvar z této rostliny.

Guarani a jeho žena zemřeli po několika letech, a jejich dcera zmizela z povrchu zemského ihned po pohřbu rodičů. Legenda hlásá, že se někdy na paraguayských plantážích objevuje zjevení připomínající krásnou dceru Guaranieho. Její oči jsou plné tepla, dobroty a nevinosti.

Doporučujeme

CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

120,00 Kč hrubý/1ks(240,00 Kč / kg hrubý)
Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

Rosamonte Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

130,00 Kč hrubý/1ks(260,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
pixel