Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Která yerba maté je podle MateMundo nejlepší?

2023-12-19
Která yerba maté je podle MateMundo nejlepší?

Právě začínáte své dobrodružství s yerbou maté, vstupujete do tohoto fascinujícího světa a přemýšlíte, co je nejlepší volbou pro začátek? Nebo jste "mateista veterán", který si chce rozšířit obzory a najít odpověď na otázku: jaká yerba maté je to nej? Jste na správném místě. V dnešním příspěvku na blogu se pokusíme rozptýlit všechny pochybnosti a poradíme vám, podle čeho si nejlépe vybírat!

Jaké jsou nejlepší yerby maté?

Yerba maté má schopnost nabývat různých podob v závislosti na řadě faktorů. Její chuť ovlivňuje země původu, způsob výroby, příměsi, z nichž je složena, a způsob přípravy. Každá značka yerby maté, každá chuťová varianta, je zcela jiným zážitkem. Staré přísloví říká, že o chutích se nediskutuje. Každý má jiné chuťové preference, které se navíc mohou v průběhu času měnit. Proto nelze jednoznačně odpovědět na výše položenou otázku: "Jaká yerba je ta nejlepší?". Co však můžeme udělat, je naznačit, kterým výrobkům stojí za to věnovat zvláštní pozornost. Při našich návrzích vycházíme z vlastních zkušeností a statistik prodeje v našem obchodě. Při rozhodování o koupi yerby maté je jedním z nejdůležitějších aspektů výběr správné příchutě. Výběr je obrovský a každá příchuť v sobě skrývá trochu jiný příběh a chuťový nádech. Ať už jste začátečník nebo zkušený milovník yerby maté, v našem obchodě si určitě vyberete!

Nejlepší klasické yerby

Cesmína paraguayská se vyznačuje intenzivní hořko-trpkou chutí a travnatou vůní. Výrazný charakter yerby může být pro začínající mateisty odrazující, a proto mnoho lidí, zejména na začátku svého dobrodružství, volí chuťové variace. Přísady zjemňují chuť cesmíny a poskytují o něco delikátnější začátek ve světě yerby maté. Z našich pozorování však vyplývá, že čím hlouběji člověk do tohoto světa proniká, tím více oceňuje původní chuť a vůni cesmíny a přiklání se ke klasice - čisté yerbě maté bez přísad. Klasika ale při tom není stejná, protože každá yerba v závislosti na zemi původu chutná trochu jinak - pojďme se tedy zamyslet nad tím, která klasická yerba, rozdělená podle čtyř "yerbových" zemí, je nejlepší?

Argentina

Mezi mnoha názory, které se objevují na internetových fórech a sociálních sítích, se objevuje tvrzení, že nejchutnější yerba maté pochází z Argentiny, a mnoho lidí považuje právě tento typ yerby za pravou typickou chuť yerby maté. Je tomu skutečně tak? Je to otázka chuti, ale my vám můžeme prozradit, které argentinské yerby maté si zákazníci v našem obchodě vybírají nejčastěji - a které tedy považují za nejlepší. Jednoznačným lídrem mezi argentinskými značkami yerby maté je Rosamonte a nesporným bestsellerem je klasická Elaborada con Palo. Vůbec nás nepřekvapuje, že právě tuto značku naši zákazníci uznávají - léta působení na trhu a cenné zkušenosti nasbírané za téměř 100 let její existence udělaly své. Mezi argentinskými značkami stojí za zmínku také Rio Parana, nejčerstvější yerba maté v našem obchodě, které má v nabídce dvě klasické varianty: Elaborada a Despalada. Rio Parana je "dítětem" další argentinské klasiky, a to slavné společnosti La Cachuera S.A., výrobce Amandy - mnohými rovněž považované za jednu z nejlepších yerb z Argentiny.

Paraguay

Paraguayská yerba maté je považována za nejsilnější a nejvýraznější z hlediska chuti a vůně. Listy a větvičky cesmíny se zde zpracovávají tradičním způsobem, a to sušením ohněm a kouřem. Nálev z paraguayské yerby se vyznačuje kouřovými akcenty a výraznou hořkostí. Paraguayská yerba maté se obvykle nedoporučuje pro začátek cesmínového dobrodružství, ale mezi pokročilými výrobci maté má mnoho příznivců. Díky svému výraznému charakteru se yerba maté z této země skvěle hodí také jako základ pro chladivé tereré. Mezi nejoblíbenějšími paraguayskými yerbami maté s přehledem vede Pajarito - kdo by si nespojil charakteristický červenobílomodrý obal s ptáčkem klasické Elaborady? Za nejlepší paraguayskou yerbu je naopak všeobecně považována slavná Selecta. Kromě mnoha chuťových variant nabízí tato značka také tradiční nabídky, jako je Elaborada con Palo, Despalada sin Palo nebo vysoce kvalitní, speciálně vybraná Selecta Premium. Yerba maté z Paraguaye, kterou doporučujeme a která si také zaslouží vaši pozornost, je značka Guarani od stejného výrobce jako Selecta. Tradiční Guarani Elaborada v sobě spojuje všechny nejdůležitější vlastnosti paraguayské yerby maté: nespoutanou sílu, hořkou chuť a ušlechtilé kouřové aroma, stejně jako vynikající povzbuzující účinek. Stojí za vyzkoušení!

Brazílie

Brazilská yerba má jemnou, travnatou chuť a zářivě zelenou barvu. V nádobách zde kraluje yarba chimarrão, rozemletá téměř na prach, a nejdoporučovanějším druhem yerby maté jsou výrobky značky Barão De Cotegipe. Za zmínku stojí zejména vysoce kvalitní Barão De Cotegipe Premium, což je klasická yerba maté chimarrão ve své nejlepší podobě. Tradiční, brazilská, jemně mletá yerba maté je poměrně náročná - k jejímu pití potřebujete speciální bombillu s jemnějším filtrem a příprava takového nálevu vyžaduje také trochu více odhodlání. To není každému po chuti, takže dobrým řešením je brazilské "zelené maté". To je yerba sušená nikoliv ohněm a kouřem, ale horkým vzduchem. Navíc se při výrobě vynechává fáze zrání, takže si yerba zachovává svou původní barvu, svěží chuť a vůni. Nejlepším příkladem zelené yerby maté je značky Verde Mate Green a její klasická Verde Mate Despalada, která si již mnoho let získává srdce tisíců příznivců yerby maté!

Uruguay

Z ekonomických a hospodářských důvodů se v Uruguayi yerba nevyrábí, ale obyvatelé této země paraguayský nálev z cesmíny přímo milují! " Uruguayská" yerba maté ve skutečnosti pochází z Brazílie, ale vyrábí se speciálně pro uruguayský trh a svým charakterem se od typických brazilských produktů výrazně liší. V balíčku klasické uruguayské yerby maté najdete spíše jemně rozemletou směs se spoustou větviček a prachu. V chuti a vůni je uruguayská yerba maté intenzivní a výrazná, ale ne tolik jako paraguayská. Předním, nejvíce doporučovaným příkladem uruguayské yerby maté je Canarias - opravdová klasika, pokud jde o produkty z Uruguaye!

Nejlépe chutnající yerba

Ponechme stranou klasiku a podívejme se na tu část trhu s yerbou maté, která je největší a nejrozmanitější. Ochucené yerby mají své příznivce i odpůrce - ti první jsou mnohem početnější. Mnoho značek yerb maté uvádí na trh kromě tradičních neochucených výrobků také originální směsi, aby vyhověly rozmanitým chutím svých zákazníků: yerba maté s nejrůznějšími druhy ovoce v nejrůznějších podobách, aromatickými bylinkami, kořením... cokoli si vaše srdce žádá! Ještě před několika desítkami let byla nepřekonatelným měřítkem ve výrobě ochucených yerb maté argentinská značka CBSé. Dodnes jsou její výrobky považovány za nejchutnější ochucené yerby maté. Podle našeho gusta se prosadila verze s tropickým ovocem: Frutos Tropicales a Frutos del Bosque, obohacená o příchuť lesních plodů. Statistiky prodeje v našem obchodě však ukazují, že v poslední době jsou nejoblíbenějšími výrobky s příchutí yerby maté výrobky již zmíněné značky Verde Mate Green a brazilské značky Yaguar. Obě se mohou pochlubit velmi rozsáhlým sortimentem, v němž si každý jistě najde něco pro sebe. Naše TOP 3 nejoblíbenější, nejlepší příchutě yerby maté jsou: originální, ovocně-bylinné složení Verde Mate Hangover, na různé přísady bohaté Verde Mate Más IQ Tropical a výrazně citrusová Yaguar Citrus Bomb. Nechceme vám však nic doporučovat, protože lépe bude, když si příchutě Verde a Yaguar sami prozkoumáte a vyberete si své oblíbené.

Nejlepší yerba maté na povzbuzení

Jak je známo, yerba maté obsahuje kofein, takže je sama o sobě velmi povzbuzující a je ideální náhradou kávy a energetických nápojů. Pokud však člověk potřebuje vyšší dávku energie, lze "sílu" yerby zvýšit několika způsoby (o tom jsme před časem psali na našem blogu). Jedním ze způsobů, jak zvýšit energetický potenciál yerby maté, je přidat do jejího složení guaranu: jde o tropické ovoce z amazonské džungle, které obsahuje velké zásoby přírodního kofeinu. Yerba maté s guaranou je považována za nejsilnější na trhu a je také našimi zákazníky nejčastěji kupována. Nejlepší mezi silně povzbuzujícími druhy yerby maté s přídavkem guarany jsou: El Fuego Energia Guarana, Guarani Energia con Guarana a Verde Mate Energia Guarana. Vřele doporučujeme!

Závěrečné shrnutí: jakou yerba maté si mám vybrat?

Jak sami vidíte, na otázku, která yerba maté je nejlepší a kterou je nejlepší koupit, neexistuje jediná konkrétní odpověď. V dnešním příspěvku jsme uvedli mnoho příkladů. Orientujte se podle našich zkušeností, doporučení a statistik, ale konečné rozhodnutí zůstane jen a jen na vás. Jen vy víte, co nejlépe vyhovuje vašim chuťovým buňkám. Co je nejlepší, záleží na vašich chuťových preferencích, zkušenostech a momentální situaci. Experimentujte, testujte různé příchutě a značky, abyste objevili to jediné: nejchutnější yerbu maté. Pamatujte, že cesta do světa yerby maté není jen hledáním chuti, ale také jedinečným způsobem, jak si odpočinout a udělat si chvilku pro sebe!

Doporučujeme

Yerba Verde Mate Green Despalada 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Despalada 0,5kg

160,00 Kč hrubý/1ks(320,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

Guarani Elaborada Con Palo Tradicional 0,5kg

130,00 Kč hrubý/1ks(260,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
pixel