Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Která yerba maté je nejlepší pro začátečníky?

2023-02-23
Která yerba maté je nejlepší pro začátečníky?

Mezi čtenáři našeho blogu o obchodě je poměrně dost pověstných "odborníků", ale také mnoho začátečníků, kteří jsou na první úrovni svého kamarádského dobrodružství. Jak jste si pravděpodobně všimli při procházení sortimentu v našem obchodě, z množství a rozmanitosti dostupných variant yerba maté vás může bolet hlava. Není tedy divu, že méně zkušení labužníci mohou mít problém vybrat si pro začátek tu správnou směs. V dnešním příspěvku se podíváme na to, jak vstoupit do mystického světa yerby, s jakou yerbou je nejlepší začít a jak ji pít, abyste se nenechali odradit. Zveme vás ke čtení!

Bombilla v ruce! Sestavení vybavení matisty

Jak se na správného bojovníka yerby sluší, je pro začátek potřeba několik předmětů, které doplní vybavení matisty. Dvěma základními nástroji jsou bombilla a matero, tedy trubička a nádoba, které budou potřeba k přípravě a pití nápoje. Pro začátek se může hodit také teploměr, který usnadní první úkony při vaření yerba maté. Pojďme se na tyto pomůcky podívat blíže.

Bombilla pro yerba mate: +10 k chytrosti

Bombilla je nezbytným a základním doplňkem, který by měl mít každý milovník yerba maté. Je to zbraň v rukou matisty proti otravným půdám, které zabíjejí radost z pití tohoto nápoje. Jedná se o trubičku zakončenou filtrem s malými otvory, který odděluje sedlinu od nápoje a zajišťuje, že se do úst dostane pouze příjemný, čistý, přefiltrovaný nápoj. Na trhu je k dispozici mnoho typů bombiček vyrobených z různých materiálů a opatřených různými typy filtrů. Kterou z nich byste si měli vybrat pro začátek? Pravidlo je jednoduché - čím jemnější je sítko bombičky, tím lépe filtruje kávovou sedlinu.

Matero pro yerba mate: +10 k vytrvalosti

Matero je speciální nádoba, ve které se yerba maté vyrábí. Stejně jako v případě bombillas je na trhu k dispozici mnoho druhů matero. Dřevěné, vyrobené z přírodního kalabasu, více či méně zaoblené. Nejdůležitějším rysem každého maté je jeho charakteristický tvar - dole vypouklý a nahoře mírně zúžený. Tento tvar umožňuje nádobu pohodlně držet v ruce a ukládat do ní sušené yerba maté. Díky zúžení v horní části si nápoj udrží o něco déle svou teplotu. Jakým matadorem začít? Doporučujeme keramické nádoby - jsou odolné, snadno a pohodlně se udržují a jsou relativně levné.

Teploměr Yerba mate: +10 až znalosti

Teploměr není nezbytný, ale rozhodně vám na začátku usnadní proces vaření. Jedním ze základních pravidel pro vaření yerba maté je, že se nesmí zalévat příliš horkou vodou, která by mohla listy cesmíny opařit a nálev by byl hořký a nechutný. Více se o tom dočtete dále v textu. Teploměr vám umožní přesně kontrolovat teplotu vody a z dlouhodobého hlediska vám pomůže vyvinout si schopnost intuitivně vycítit, kdy je voda ideální pro vaření yerba maté.

Která yerba maté je nejlepší pro začátečníky?

Vybavení už máme, je čas začít pracovat konkrétně. S jakou yerba maté začít? Co koupit, abychom se nenechali odradit? S yerba maté je to trochu jako s pivem - první doušek nemusí nutně chutnat. U obou nápojů často teprve po nějaké době začneme oceňovat charakteristickou hořkost. Na tomto místě analogii přerušíme. Přece jen nechceme být podezíráni z propagace lihovin

Doporučujeme

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

90,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
Taragui Energia 0,5kg

Taragui Energia 0,5kg

100,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou 101,00 Kč/1ksBěžná cena 120,00 Kč hrubý/1ks(200,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
 Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
pixel