Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Jaká je nejlepší yerba maté? Poradíme vám co si koupit

2022-09-20
Jaká je nejlepší yerba maté? Poradíme vám co si koupit

Jaká je nejlepší yerba maté? Která yerba maté chutná nejlépe? Když se někdo na online fóru mateistů zeptá na podobnou otázku, okamžitě se rozhoří vášnivé diskuse. Mnozí z vás se na nás obracejí též s touto otázkou. Bez výměny názorů by však svět byl nudný. Proto jsme se jako lidé, pro které je yerba maté každodenní realitou a důležitou součástí života, rozhodli promluvit. V dnešním textu se dozvíte, jaká je nejlepší yerba maté podle matemundo.cz!

Jaké jsou nejlepší druhy yerby maté? Skutečně existují?

O chutích se nediskutuje, protože každý má rád něco jiného. Co si vybereme, záleží na našich vlastních preferencích - co nám chutná, co máme rádi, co lépe vyhovuje našim chuťovým buňkám. Jedná se o čistě subjektivní pocity. Četné studie spotřebitelských preferencí ukazují, že naše rozhodnutí ovlivňují mimo jiné faktory jako věk, pohlaví, vzdělání, demografické a ekonomické aspekty, životní styl, názory, vliv prostředí, názory ostatních, výhody volby určitého výrobku, značka výrobku a jeho účinná reklama nebo cena výrobku. K tomu se přidávají neustále se měnící trendy. Dnes je v módě zdravý životní styl, ekologické výrobky a všudypřítomná recyklace, zítra bude v módě něco úplně jiného. Pokud je výběr oblíbeného produktu otázkou individuality, jak poznáme, která yerba maté je nejlepší? A jakou yerbu si tedy vybrat? Nemůžeme vám říci, co je jediná správná volba, a jednoznačně určit, která yerba maté je nejlepší. Každý milovník yerby musí vyzkoušet různé příchutě a produkty od různých výrobců, aby se o tom přesvědčil sám. Místo toho se můžeme podívat na čtvrtletní žebříčky, které provádíme, a říci vám, které produkty jsou nejoblíbenější.

Nejlepší yerba podle našeho žebříčku

Při analýze našich seznamů jsme si všimli, že nejčastěji volíte yerbu maté s přídavkem guarany. A to nás vůbec nepřekvapuje! Stejně jako vy milujeme pití yerby maté, milujeme všechny tradice a kulturu s ní spojenou, ale nejvíce si na ní ceníme jejích povzbuzujících vlastností. Yerba maté sama o sobě obsahuje dostatečnou dávku kofeinu, takže ji mnozí volí jako zdravou alternativu kávy a povzbuzujících prostředků. Přidaná guarana dále zvyšuje energetický potenciál a ještě zlepšuje stimulační účinek. Jaké jsou podle vás nejlepší yerby? Mezi produkty, které se téměř vždy umísťují na předních místech našeho žebříčku, patří: Verde Mate Green Energía Guaraná, Guarani Energia a CBSé Energia Guarana.

Nejlepší klasická yerba maté

Svět yerby nás láká svým bohatstvím a výrobci neustále zatraktivňují nabídku inovativními řešeními. Někdy nám však ke štěstí stačí klasická varianta bez jakýchkoli přísad nebo vylepšení. Čistá yerba maté má výraznou chuť a vůni, což může někdy odradit začínající milovníky maté, ale podle našich zkušeností se časem většina milovníků maté stejně přikloní k čisté klasice. Jak jistě dobře víte, cesmína roste v Paraguayi, Brazílii a Argentině, ale také Uruguayci zbožňují yerbu maté. Říká se, že každá země má své vlastní tradice, takže klasika - v závislosti na místě svého původu - má více než jeden název.

Začneme paraguayskou yerbou maté

Vzhledem k vysokým teplotám tam lidé milují tereré, a proto se směs připravuje tak, aby měla výraznou chuť i za studena. Obvykle se vyznačuje hlubokým kouřovým aroma a příměsí prachu. V zemi již léta kraluje společnost Selecta, která je průkopníkem ve vývoji matéismu. Netajíme se tím, že yerba tohoto výrobce patří mezi naše absolutní favority. Rádi bychom vás upozornili na Selectu Premium, což je vysoce kvalitní maté vyrobené ze speciálně vybraných listů a větviček cesmíny paraguayské.

Vlajkovou lodí společnosti Selecta na našem trhu je Guarani yerba maté. Přestože se tato značka objevila teprve před několika lety, ztělesňuje vše, co je na paraguayských tradicích nejlepší: sílu, ušlechtile hořkou chuť a vynikající stimulaci. Příznivci paraguayské yerby maté ocení zejména klasickou Guarani Elaborada con Palo Tradicional bez přísad. Díky ideálnímu poměru ceny a kvality se Guarani navíc umístila na jednom z předních míst v žebříčku nejprodávanějších výrobků v našem obchodě.

A jaká je nejlepší yerba maté z Brazílie?

Země samby je největším producentem yerby na světě a tamní značky jsou proslulé svou zářivě zelenou barvou, šťavnatou vůní a téměř prachovou konzistencí.

Jednu z nejlepších jemně mletých yerba maté nabízí brazilská značka Barão De Cotegipe. Cambona je vlajkovou lodí této značky. K pohodlnému pití nálevu z jemně mleté yerby maté je zapotřebí vhodná bombilla, které se říká bomba.

Ačkoli je chimarrão opravdu chutné, mnoho domorodých fanoušků yerby se nechá tímto typem nálevu snadno odradit. S pomocí přišla inovativní alternativa v podobě produktu Verde Mate Green. Verde Mate patří do skupiny tzv. zelených maté (green mate) a ztělesňuje vše, co je na brazilských produktech nejlepší. Není příliš hořká a má nádhernou organickou vůni s lehce travnatým nádechem. Prostě vyzařuje z ní život!

Od typických směsí se liší hrubě nasekanými listy a naprostou absencí větviček. V kanceláři si ho pravidelně dopřáváme již delší dobu a shodujeme se, že Verde Mate je nejlepší brazilský produkt, který známe! I vy jste si ji oblíbili - už dlouho se drží na seznamu nejprodávanějších yerba maté a nic nenasvědčuje tomu, že by ho měla opustit.

Nejlepší argentinská yerba maté

Jaká je nejlepší argentinská yerba maté? Tamní značky yerb maté představují pro mnohé čistou chuť cesmíny. Dlouhé zrání a sušení kouřem jim dodává hořký, ale jemný a vyvážený charakter. Na výběr jsme měli z mnoha ceněných výrobců, takže vybrat tu nejlepší značku se ukázalo jako docela náročné. Po dlouhém zvažování jsme dospěli k závěru, že podle našeho názoru si zaslouží titul lídra mezi argentinskými klasikami značka Rosamonte. Desítky let působení na trhu umožnily výrobci získat cenné zkušenosti, díky nimž yerba této značky chutná jednoduše výborně. Najdete ji v podobě klasických tří druhů a jednoho speciálního, výběrového:

  • Rosamonte elaborada
  • Rosamonte despalada
  • Rosamonte suave
  • Rosamonte Selección Especial ze speciálně vybraných listů.

Nedávno se díky našemu obchodu do Čech dostal další produkt, který dokonale odpovídá představám o vynikajícím argentinském maté. Jedná se o značku Yaguar, která sice pochází z Brazílie, ale svým stylem je mnohem bližší yerbě jižních sousedů. Po klasickém procesu sušení kouřem cesmína dlouho zraje. Tímto způsobem se zjemní intenzivní hořkost a chuťové vlastnosti jsou dokonale vyvážené. Takto připravená yerba maté se dokonale snoubí s ovocnými a bylinnými přísadami. V současné době je na trhu více než tucet variant příchutí Yaguar a neustále se objevují nové. Nepochybujeme o tom, že Yaguar bude vynikající volbou pro každého, kdo hledá nejlepší chuť argentinské yerby maté i když tak trochu vyrobené v Brazílii

Nejlepší yerba z Uruguaye

Uruguay, země, kde se cesmína nepěstuje a yerba se tam nevyrábí a i tak se jedná o lídra mezi konzumenty maté. Uruguayci ji vyloženě milují. Tamější yerba pochází převážně z Brazílie, ale velmi se liší od typické brazilského maté erva. Uruguayské maté je intenzivní, s pocitem hořkosti, ale ne tak výrazné jako u paraguayských variant. Listy namleté najemno jsou doprovázeny větvičkami a značným množstvím prachu. Nejchutnější yerba maté z Uruguaye je podle našeho názoru od značky Del Cebador - skutečná uruguayská klasika!

Nejlepší ochucená yerba maté

Nejlepší výrobci yerby maté dbají na to, aby jejich sortiment odpovídal chutím různých spotřebitelů, a nabízejí tak zajímavé chuťové variace. Samotný počet dostupných variant samozřejmě hned neznamená vysokou kvalitu. Pokud se však vyhnete spěchu a pečlivě si své směsi upravíte, můžete si získat přízeň mnoha milovníků maté a hlavně objevíte nové a vynikající chutě.

Bezkonkurenčním vzorem je už léta CBSé. Značka, která existuje již několik desetiletí, vyrábí výhradně yerbu maté s přísadami. Tato firma s tím má bohaté zkušenosti a má celou řadu kreativních nápadů. Zdaleka nejlepší a nejoblíbenější směsí této značky je verze s přidanou guaranou, kterou jsme si připomněli na začátku tohoto příspěvku. Chutnala nám také verze Frutos Tropicales, což je yerba maté s příchutí tropického ovoce.

V poslední době se však do popředí dostává brazilská yerba Verde Mate a Yaguar, stejně jako Guarani z Paraguaye, která je chuťově nejlepší. Prvou z nich charakterizuje šťavnatá barva a lehká vůně, druhá je vyrobena v duchu argentinských tradic a třetí patří k poněkud intenzivnějším produktům typickým pro svou domovinu. Jejich společným rysem je skutečně působivý počet variací a umné vyvážení dalších prvků. V současné době je k dispozici téměř 50 (!) různých směsí Verde Mate, 29 variant příchutí Yaguara a 16 variant Guarani.

Nejlepšími příchutěmi yerby maté Verde Mate Green jsou podle našeho názoru silně exotická Mango & Maracuya a jahodová Very Strawberry. Z příchutí yerby maté od společnosti Yaguar doporučujeme Rosada a Berryland s nádechem lesního ovoce.

Ze značky Guarani doporučujeme zejména variantu Naranja, kde se chuť a vůně pomeranče dokonale snoubí s intenzivní paraguayskou odrůdou yerby maté. Našimi chuťovými buňkami prošla řada úspěšných ovocných nebo bylinných yerb. Žádný prvek nevystupuje příliš do popředí. Výrazný základ yerby maté je velmi výrazný, ale ponechává prostor i pro doplňkovou složku. Chuť yerby maté je prostě vynikající a to v jakékoliv kombinaci, ať už máme chuť na uklidňující vůni bylinek, citrusové osvěžení nebo třeba lesní plody.

Nejlepší yerba maté pro začátečníky

Neexistuje definice ideální yerby maté pro začátečníky. Je zvykem se domnívat, že některé lidi od matéismu odrazuje příliš intenzivní hořká chuť nápoje, a proto se nováčkům nejčastěji doporučují jemné nebo ochucené směsi.

Se kterou variantou yerby maté začít?

Podle našeho názoru jsou zde ideální výrobky značky Verde Mate Green. Yerba brazilského výrobce je šťavnatě zelená a bez hořkých tónů díky inovativní výrobní metodě, při níž se listy a větvičky cesmíny suší horkým vzduchem, nikoli ohněm a kouřem, a vynechává se proces zrání. Začátečníci si jistě pochutnají na ovocných verzích, jako je nejprodávanější yerba maté Frutos del Bosque nebo Pomelo de Oriente, které obzvláště doporučujeme. Pro osvěžení doporučujeme také Verde Mate Cactus de Juarez s přídavkem květů opuncie. Podle našich důkladných zjištění je Verde Mate nejčastěji kupovanou yerba maté mezi nováčky. Rozhodli jsme se vám vyjít vstříc, a proto si v našem obchodě můžete zakoupit vzorky po 50 gramech. Vyzkoušejte a pak kupte tu, co Vám nejvíce chutná!

Maximálně povzbudivá yerba maté

Jak jsme již zmínili, naše žebříčky nám říkají, že nejraději máte povzbuzující yerby s přídavkem guarany. Testovali jsme mnoho různých příchutí a typů maté a můžeme vás s klidným svědomím ujistit, že nejvíce povzbuzující a zároveň nejchutnější yerba maté v této kategorii je podle našeho názoru El Fuego Energia Guarana! Intenzivní, hořká a skutečně paraguayská. Kdo má stejný názor jako my, ať zvedne ruku!

Nejlepší organická yerba maté

Když kupujeme certifikované ekologické produkty, můžeme si být jisti, že jsou vyráběny s plným ohledem na zdraví lidí a životní prostředí. Ty jsou v posledních letech stále oblíbenější. Pozitivní trend zasáhl i svět maté. Ekologická yerba je stále ještě dost “neznámou komoditou”, ale rychle si získává stále více příznivců. Z těch, které jsme měli možnost ochutnat, nám zdaleka nejvíc chutnal Soul Mate.

Pochází z rodinné plantáže v Argentině a připravuje se bez použití kouře. Díky tomu má osvěžující, lehce travnatou chuť. Zároveň neztrácí nic ze své síly, což zaručuje vynikající povzbuzující účinek jak ve formě teplého nálevu, tak i v podobě tereré. Za zmínku stojí, že yerba Soul Mate se vyrábí jak v klasické verzi, tak v několika ochucených variantách. Její složení obsahuje pouze přírodní přísady pocházející z ekologického pěstování a je bez přidaných aromat.

Nejlepší yerba maté. Jakou yerbu si koupit?

Na závěr malé shrnutí, jelikož po delší době každodenních ochutnávek se nám však podařilo určit naše favority.

Jaké značky prodávající yerbu maté jsou TOP?

Podle našeho názoru jsou zdaleka nejlepší a nejchutnější značky yerba maté Verde Mate Green a Guarani. Svou pestrou nabídkou uspokojí chutě většiny konzumentů maté. Verde Mate a Guarani jsou také nejprodávanější produkty našeho internetového obchodu. Rosamonte a CBSé jsou také velmi dobré produkty. Pokud jde o organické yerba maté, jednoznačným lídrem je Soul Mate. Tyto produkty vřele doporučujeme a myslíme si, že stojí za to si je koupit!

Doporučujeme

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

90,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
Taragui Energia 0,5kg Akce

Taragui Energia 0,5kg

95,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou: 101,00 Kč/1ks-5% Běžná cena: 120,00 Kč hrubý/1ks-21%(190,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
 Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
pixel