Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Jak zhubnout díky yerbě maté?

2023-04-13
Jak zhubnout díky yerbě maté?

Yerba maté je známá především pro své povzbuzující účinky. Obsahuje velkou dávku kofeinu, vitamínů, minerálů a dalších látek, které podporují fungování organismu. Jak se ukazuje, yerba maté může mít vliv i na snižování tělesné hmotnosti. Zajímá vás, jak to funguje a zda vás yerba skutečně zbaví přebytečných kil? Podívejte se na náš dnešní příspěvek!

Yerba maté - skutečně přispívá k redukci tělesné hmotnosti?

Jedním z nejčastějších cílů nebo novoročních předsevzetí, která si každoročně klademe, je shodit pár nechtěných kilogramů a dosáhnout krásné, štíhlé postavy. Všichni se chceme ve svém těle cítit dobře, ale někdy je těžké svá předsevzetí splnit. Většinou je to tak, že máme spoustu motivace, a když nevidíme výsledky, povolíme. Častěji pak sáhneme po něčem nezdravém a později svého rozhodnutí litujeme. Ale možná není vše ztraceno? Pro milovníky yerby maté máme dobrou zprávu - tento jihoamerický nápoj je nejen skvělým stimulantem, ale při troše motivace a kontroly životního stylu vám může pomoci dosáhnout vysněného cíle.

Pomůže vám yerba maté zhubnout?

"Paraguayský čaj", jak se jí někdy říká, má mnoho skvělých vlastností. Především je známý pro své povzbuzující účinky, snižuje totiž pocit únavy, zlepšuje koncentraci a dodává energii ke každodenní činnosti. Kromě toho vyvolává pocit sytosti, napomáhá trávení a pročišťuje organismus. Yerba sama o sobě hubnutí nezpůsobuje, ale při správné stravě a cvičení může hubnutí napomoci.

Yerba maté pro redukci hmotnosti a její výhody

Yerba maté je nápoj plný energie s pozitivním vlivem téměř na celý organismus. Ne každý si však uvědomuje, jak silný vliv může mít yerba na hubnutí. Jaké jsou mechanismy jejího působení?

Yerba maté potlačuje chuť k jídlu

Yerba napomáhá hubnutí především díky pocitu nasycení, který vyvolává. To je dáno jejím účinkem na receptory v tlustém střevě, které nás informují o pocitu hladu. Když před jídlem popíjíme yerbu, jsme schopni rychleji utišit hlad, protože ho méně pociťujeme, a proto sníme méně jídla, přijmeme tedy méně kalorií a můžeme snadněji regulovat svou hmotnost.

Yerba maté také napomáhá hubnutí tím, že potlačuje aktivitu trávicího enzymu (pankreatické lipázy). Právě tento enzym štěpí tuky a potlačení jeho činnosti pomáhá snižovat množství tuků vstřebaných tělem. Když je tento enzym blokován, tuky se v tenkém střevě nestráví. Tím se snižuje kalorická hodnota potravy. Proto se doporučuje pít yerbu maté nejen před jídlem, ale také asi 30 minut po jídle. To platí zejména pro jídla bohatá na tuky, jako je například oběd a večeře.

Yerba maté podporuje látkovou výměnu

Kofein, kterého je v yerbě téměř tolik jako v kávě, nejen stimuluje, ale má také vliv na metabolismus. Podle studie provedené na potkanech, jejíž výsledky byly zveřejněny v roce 2019 v časopise Journal of Functional Foods, může kofein pomáhat při léčbě obezity tím, že brzdí růst tělesného tuku. Saponiny obsažené v yerbě maté navíc zvyšují močopudný účinek, což zlepšuje detoxikaci organismu a metabolismus ovlivňují také vitaminy a minerální látky, které jsou v yerbě obsažené. Účinnější metabolismus znamená, že se rychleji spalují tuky, což vede k lepšímu hubnutí.

Yerba maté podporuje trávicí systém a funkci jater

Pravidelně konzumovaná yerba stimuluje vylučování žaludečních šťáv, zmírňuje potíže spojené s trávicím ústrojím a zlepšuje střevní peristaltiku. Zařazením nálevu z yerby do každodenní stravy se budeme cítit "lehčí". Maté je také bohaté na vitaminy, minerály a antioxidanty, které mimo jiné podporují prokrvení organismu. To má velký význam pro správnou funkci jater, která hrají nejdůležitější roli pro celý trávicí systém.

Účinek kyseliny chlorogenové obsažené v yerbě maté

Jednou z nejdůležitějších složek v yerbě maté, hned po kofeinu, je kyselina chlorogenová. Především je to velmi silný antioxidant, ale vykazuje i další vlastnosti. Brzdí přeměnu kmenových buněk na tukové, přispívá ke snižování LDL neboli "špatného" cholesterolu, který zvyšuje riziko aterosklerózy, a zvyšuje citlivost organismu na inzulín, čímž pozitivně ovlivňuje rovnováhu cukru v těle.

Bonus: yerba maté má nízký obsah kalorií

Lidé, kteří indiánský nápoj Guarani ještě neznají, se často ptají: Má yerba kalorie?

Yerba má velmi nízký obsah kalorií. Různé značky yerby se v tomto ohledu mohou mírně lišit, ale předpokládá se, že 50 g porce sušeného čaje zalitá 500 ml vody obsahuje přibližně 10-50 kcal. To není příliš mnoho, uvážíme-li, že do nádoby obvykle nasypeme mnohem méně směsi a yerbu opakovaně zaléváme, dokud listy cesmíny neztratí svou chuť a vůni.

Doplňky bylinek k yerbě maté. Redukční směsi

Jaká je nejlepší yerba maté k dosažení nižší váhy? Bez ohledu na značku, způsob výroby nebo dobu sklizně cesmíny má každý typ yerby schopnosti snižovat hmotnost. Ať už se tedy jedná o brazilské chimarrão, jemné zelené maté nebo kouřovou, intenzivní yerbu z Paraguaye, bude fungovat. Existuje však způsob, jak hubnoucí potenciál yerby zvýšit - bylinné přísady, které dále zlepšují metabolismus, podporují trávicí systém a přispívají k detoxikaci. O jaké bylinky je dobré se zajímat?

  • Máta - to je pravděpodobně první bylina, která vás napadne, když mluvíme o podpoře trávicího systému. Máta má nejen osvěžující chuť a vůni, ale také zvyšuje vylučování trávicích šťáv, zlepšuje činnost střev a zmírňuje příznaky zažívacích potíží.
  • Fenykl - kromě snížení chuti k jídlu podporuje také trávicí systém, napomáhá odstraňování přebytečné vody z těla a urychluje proces látkové výměny.
  • Boldo - v Jižní Americe velmi oblíbená rostlina, jejíž listy obsahují boldin (látka, která stimuluje tvorbu žluči a je silným antioxidantem).
  • Heřmánek - podobně jako máta zmírňuje potíže spojené s trávením, uvolňuje hladké svalstvo trávicího traktu, zmírňuje plynatost a má diastolický účinek.
  • Cist - je považován za jeden z nejbohatších zdrojů polyfenolů. Má pozitivní vliv na očistu organismu od toxinů a fungování trávicího systému.
  • Dalšími bylinami, které se často kombinují s yerba maté, jsou: carqueja, sena, přeslička rolní, šípek, citronová tráva, jitrocel, lněné semínko, chia semínka.

Při užívání yerby maté se záměrem zhubnout a v naději na co nejrychlejší výsledky je vhodné kombinovat cesmínu s výše uvedenými bylinami. Lze je přidávat samostatně do nálevu, ale mnoho výrobců nabízí již hotové funkční směsi určené k podpoře redukční diety. Takové výrobky jsou nejčastěji v názvu nebo na obalu označeny výroky jako "fitness", "silueta" nebo "regulase".

Jaké výrobky yerby maté v našem obchodě jsou vhodné zejména pro hubnutí?

Doporučujeme zejména produkty z yerby maté brazilské značky Verde Mate: Silueta, Regulase nebo Detox. Hubnutí s jejich podporou je naprostá hračka! Pro ty, kteří jsou obzvláště motivováni k dosažení štíhlé postavy, doporučujeme yerbu maté ve velké zeštíhlující sadě, která obsahuje produkty od špičkových značek.

Jak si správně připravit a pít yerbu maté, aby se dostavily výsledky?

Abyste mohli co nejlépe a nejefektivněji využít účinky yerby maté, je třeba nálev správně připravit. Yerba se připravuje ve speciální nádobě z dýně, dřeva nebo keramiky zvané matero. Do ní se nasype směs: u pokročilých milovníků maté až do 1/2 objemu nádoby, u začátečníků do 1/3 objemu. Poté se nádoba nakloní tak, aby byla směs na jedné straně stěny. Umístěte bombillu tam, kde je nejméně směsi. Zalijte vodou o teplotě přibližně 70-80 °C. Dbejte na to, aby voda nebyla vařící, protože pak by byl nálev příliš hořký. Nalijte trochu vody a počkejte, až směs nasákne vodu. Když se tak stane, můžeme vodu do plna dolít. Takto nachystaná yerba maté je připravena k pití.

Maté jako doplněk zdravého životního stylu pomáhá při hubnutí. Ptáte se: Kolikrát ji pít?

Jednu várku směsi můžeme zalít několikrát, dokud neztratí svou chuť a aroma.

Yerba maté je vynikajícím doplňkem stravy. Za jak dlouho se projeví účinky?

Na tuto otázku je těžké jednoznačně odpovědět, protože každé tělo je jiné a reaguje na účinky yerby zcela odlišným způsobem. Nejlepším řešením je vyzkoušet ji a přesvědčit se na vlastní kůži!

Na závěr dodáváme a připomínáme, že samotná yerba k rychlému zhubnutí nestačí. Neobejdete se bez vyvážené stravy, zejména pokud vás tlačí čas. Vyplatí se také navštěvovat posilovnu nebo se věnovat nějakému sportu, nejlépe takovému, který vás baví. Nejlepší výsledky přináší kombinace vhodně zvoleného cvičení, vyvážené stravy a pravidelného pití yerby maté.

Na trhu je k dispozici spousta "přírodních" spalovačů, které se ve skutečnosti nikdy nesetkaly s ničím přírodním. Výběrem správné směsi ze spolehlivého obchodu s yerbou maté si můžeme být jisti, že vám pomůže k dosažení požadovaného účinku a rozhodně se nebudete cítit zklamaní!

Doporučujeme

Taragui Energia 0,5kg Akce

Taragui Energia 0,5kg

96,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou: 101,00 Kč/1ks-4% Běžná cena: 120,00 Kč hrubý/1ks-20%(192,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Limon 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Limon 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
 Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Yaguar Guarana Energia 0.5kg

Yaguar Guarana Energia 0.5kg

180,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
pixel