Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Yerba maté - přírodní energizér, který mění pravidla hry

2024-06-20
Yerba maté - přírodní energizér, který mění pravidla hry

V dnešní době, kdy je životní tempo rychlejší než kdy jindy, mnozí z nás hledají účinné způsoby, jak se stimulovat. Energetické nápoje se zdají být jednoduchým a rychlým řešením. Přemýšleli jste však o tom, zda jsou energetické nápoje zdravé? Co kdybychom vám řekli, že existuje zcela přírodní energetický nápoj, který vám nejen dodá energii, ale je také prospěšný pro vaše tělo? Takovým nápojem je yerba maté - zázrak přírody, který revolučním způsobem změní váš přístup k povzbuzení!

Energetický nápoj - rychlý způsob povzbuzení, ale je opravdu dobrý pro vaše tělo?

Energizéry pro hráče, studenty, zaměstnance v kancelářích... všichni hledáme něco, co nám pomůže překonat dlouhý den. S rostoucím povědomím o zdravém životním stylu se stále více lidí zamýšlí nad účinky, které mají různé stimulanty, včetně oblíbených energetických nápojů, na jejich organismus. I když mohou nabídnout rychlou dávku energie, stále častěji se upozorňuje na jejich potenciálně negativní účinky na zdraví. Nespornou výhodou energetických nápojů je jejich široká dostupnost: snadno je koupíte prakticky v každém obchodě s potravinami, ale ne vždy jsou tou nejzdravější volbou. Většina z nich obsahuje velké množství cukru, umělých barviv a konzervačních látek. Jejich pravidelná a dlouhodobá konzumace může mít velmi negativní dopad na naše zdraví. Vyplatí se proto zvážit alternativy, které dodají energii, aniž by tělo zatěžovaly umělými látkami.

Zjistili jsme, co obsahují energetické nápoje - a jsme zděšeni!

Podívali jsme se na složení některých nejoblíbenějších energizérů a... no, nevypadá to moc zajímavě. I když začátek vypadá slibně. Hlavní složkou energetických nápojů je kofein, který je zodpovědný za povzbuzující účinek. V jedné plechovce (250 ml) ho najdeme v průměru 83 mg. Ten je často doplněn guaranou, tedy ještě vyšší dávkou kofeinu. Energii doplňuje také taurin, který snižuje krevní tlak a má uklidňující účinek. A vitaminy skupiny B - to zní zdravě, že? Ale je to jen zdání!

Když si přečtete etikety, uvidíte: sacharidy, konzervační látky, umělá barviva a navíc spoustu cukru. V průměrné plechovce energizéru je asi 5 lžiček cukru - opravdu obrovské množství, uvážíme-li, že mnoha lidem nestačí vypít jednu várku povzbuzujícího nápoje denně. Představte si, že každý den vypijete minimálně 3 šálky čaje a pokaždé do něj přidáte 5 lžiček cukru. Zní to děsivě, že? A přesně stejné množství získáte pitím energetických nápojů! Verze "light" jsou údajně lepší, ale cukr v nich je nahrazen aspartamem nebo acesulfamem draselným. To jsou chemické sloučeniny, které mohou být zdraví škodlivé. Jaké jsou přesně vedlejší účinky pití energetických nápojů?

Nežádoucí účinky pití energetických nápojů. Co byste měli vědět?

Energetické nápoje jsou oblíbené již řadu let, zejména mezi mladými lidmi, kteří hledají rychlou dávku energie. Stále více výzkumů však poukazuje na možné vedlejší účinky jejich konzumace, které mohou být znepokojivé. Mezi nejčastěji uváděné negativní účinky pití energetických nápojů patří srdeční problémy, vysoký krevní tlak, poruchy spánku a dokonce zvýšené riziko cukrovky kvůli vysokému obsahu cukru v těchto nápojích. Pravidelná konzumace energetických nápojů navíc může vést k závislosti na kofeinu, což se při poklesu hladiny kofeinu v těle může projevit bolestmi hlavy, podrážděností a únavou. Mnoho lidí si je vědomo negativních účinků běžných energetických nápojů, a proto se stále více zaměřuje na přírodní alternativy, které dodají energii bez rizika vážných zdravotních následků. Co tedy zvolit místo sladkého umělého energizéru? Podívejte se na náš návrh!

Yerba maté - zdravý energizér

V kontextu energetických nápojů plných chemie a cukru představuje yerba maté mnohem atraktivnější alternativu. Jedná se o nápoj, který je v Jižní Americe již po staletí ceněn pro své jedinečné vlastnosti: bylinný "čaj", který se vyrábí ze sušených a mletých listů a větviček cesmíny paraguayské. Je nejen zcela přírodním energizérem, ale také zdrojem mnoha cenných látek, které podporují zdraví na mnoha úrovních.

Co vám v yerbě dodává energii? Zjišťujeme!

Yerba maté je jedním z nejlepších přírodních způsobů stimulace bez umělých přísad! Funguje jako energizér, ale bez náhlého zvýšení krevního tlaku a náhlého "energetického skluzu". Co Vám dodává energii? Obsahuje kofein, teofylin a teobromin - látky, které stimulují a rozšiřují cévy. Yerba má mírný a pozvolný účinek. Jednu dávku směsi lze zalít několikrát a povzbuzující účinek trvá dlouho. Nálev z cesmíny navíc podporuje koncentraci a paměť, takže je ideální volbou pro studenty a hráče počítačových her. Yerba maté však není jen o kofeinu. Je také bohatstvím antioxidantů, které pomáhají bojovat proti volným radikálům a tím zpomalují proces stárnutí. Obsahuje také množství vitaminů (skupiny A, B, C a E) a minerálních látek (zinek, křemík, hořčík, draslík, vápník, fosfor). Pravidelné pití yerby maté může podpořit imunitní systém a napomoci detoxikaci organismu.

Hledáte účinnou podporu? Vybírejte moudře

V dnešní době, kdy stále více lidí dbá na zdravý životní styl, je yerba maté stále populárnější. Je to přírodní, zdravý energizér, který nejen povzbuzuje, ale také pečuje o vaše zdraví. Jsou energizéry zdravé? Určitě ne, ale nyní víte, že existuje zdravější alternativa. Pokud tedy hledáte způsob povzbuzení, který je účinný a zároveň prospěšný pro vaše zdraví, yerba maté je volba, která stojí za zvážení! Nenechte se zmást dočasným přílivem energie, který nabízejí populární energetické nápoje. Vybírejte moudře - zvolte si yerbu maté.

Doporučujeme

CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

120,00 Kč hrubý/1ks(240,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Mas IQ 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
pixel