Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Yerba mate na cestách

2023-03-16
Yerba mate na cestách

Jak se na vášnivé pijáky yerby sluší, jistě si ji rádi dáte v mnoha situacích - ve škole, v práci, na procházce nebo během dlouhé cesty. Nejen po ránu, ale i ve vlastní kuchyni, kde si legendární nápoj indiánů Guaraní můžete pohodlně připravit a vypít doma. Jak můžete yerbu pohodlně pít mimo domov? Podívejte se na naše nápady!

Yerba mate kdykoli a kdekoli!

Yerba maté vám udělá radost kdykoli během dne, ale brát si s sebou všude celou varnou soupravu je velmi těžkopádné. Představte si to sami. Sbalíte si kufr na dovolenou nebo malý batoh na jednodenní výlet do hor. Potřebujete matraci, bombičku, plechovku yerby a možná dvě nebo tři různé příchutě najednou, aby vás to neomrzelo... Kam se vám ještě vejde zbytek nezbytného zavazadla? A jak uvařit yerbu bez přístupu k teplé vodě? Tolik otázek, tak málo odpovědí. Naštěstí máme řešení! Pokud se chystáte na výlet - ať už je to pěší túra, výlet na kole nebo delší cesta autem či vlakem, nebo pokud vás zajímá, jak pohodlně pít yerbu ve škole, v práci, v tělocvičně nebo pod stanem - určitě se podívejte na náš obsáhlý přehled termosek a nádob na pití yerby na cestách!

Ideální teplota na delší dobu. Jak to funguje?

Než se pustíme do podrobností, začneme malou lekcí fyziky. Přemýšleli jste někdy o tom, jak je možné, že si čaj nebo yerba maté v termosce udrží svou teplotu až několik hodin? Celé tajemství spočívá ve speciální konstrukci termosky, tzv. technickém vakuu. Nádoba, jejímž úkolem je udržet teplotu látky, kterou obsahuje, je konstruována se dvěma stěnami, mezi nimiž je vytvořen těsný prostor, ze kterého je odčerpáván vzduch. Tímto způsobem vzniká velmi nízký tlak a snižuje se tepelná vodivost mezi obsahem nádoby a jejím okolím - čím nižší je tlak ve vakuu, tím lepší je teplotní izolace.

Yerba mate mimo domov? Proč ne!

Yerba maté je skvělým společníkem na cestách pro mladé i staré. Chystáte se na procházku? Připravte si yerbu doma a vezměte si maces do ruky! Čeká vás cesta autem? Řízení a držení yerby v autě může být poněkud těžkopádnější, tak proč si nepořídit speciálně tvarovanou kalabasu Drive, jejíž průměr (7 cm) se hodí do většiny standardních rukojetí automobilů. Chcete, aby váš nápoj vydržel déle horký? Existuje několik řešení - podívejte se sami.

Termohrnky

Náš obchod nabízí dva typy termálních nádob na yerba maté. Obě jsou vyrobeny z nejkvalitnější nerezové oceli s technologií dvojité stěny, která zajišťuje dobrou teplotní izolaci. Liší se v několika důležitých detailech. První nádoba, TermoMate, svým designem připomíná tradiční matto ze dřeva palo santo. Pojme přibližně 190 ml várky, perfektně padne do ruky a skvěle vypadá. Její vylepšenou verzí je TermoLid, která má navíc víko s těsněním a prohlubeň pro bombičku, díky níž je přeprava várky ještě pohodlnější. Druhá nádoba je navíc mnohem větší - pojme až 350 ml várky a vejde se do většiny držáků v autě (její průměr je 8 cm). Nevýhodou tohoto typu nádoby je, že ji lze přepravovat pouze ve svislé poloze.

Termoska na yerba maté

Řešením pro delší cesty jsou termosky. V našem obchodě najdete několik typů - menší i větší, vyrobené z různých materiálů a užitečné v různých situacích:

  • Nejjednodušším zařízením je skleněná termoska s vařičem - Mate to Go. Stejně jako dříve zmíněné termosky je vyrobena ze dvou stěn, mezi nimiž je vytvořen podtlak. Stěny však nejsou ocelové, ale skleněné. Uvnitř termosky se nachází spařovač, do kterého jednoduše nasypete suchý, do velké nádoby nalijete vodu a je hotovo! Ačkoli sklo neizoluje teplotu tak dobře jako nerezová ocel, výhodou skleněné termosky je, že je průhledná, což vám umožní nahlédnout do působivého procesu vaření yerba maté. Naše skleněná termoska na čaj a yerba maté je poměrně malá - pojme přibližně 300 ml nápoje. Skleněná termoska je skvělou volbou do školy nebo do práce.
  • Pro ty, kteří upřednostňují originální design před funkčností, doporučujeme termohrnek se vzorem hvězdy dostupný v našem obchodě, který má trojí funkci: vařič, hrnek a termoska se sítkem na čaj a yerba maté zároveň! Stejně jako skleněná termoska je nádoba vybavena ocelovým vařičem - sítkem, do kterého lze yerbu nalévat. Rozdíl je v konstrukčním materiálu (nerezová ocel), objemu (cca 350 ml) a víčku s automatickou zátkou, které umožňuje pohodlné nalévání nálevu do hrnku.
  • Pohodlí při používání a stylový design se snoubí v této moderní termosce od společnosti Cebador, která umožňuje snadnou kontrolu teploty vody z yerba maté. Je vybavena LED displejem, který zobrazuje aktuální teplotu vody nebo nápoje uvnitř. Aby toho nebylo málo, je termoska vybavena nerezovým sítkem, takže si můžete připravit yerba maté přímo v nádobě a vychutnat si lahodný nápoj bez sedliny!
  • Velká termoska Largoinox je příslušenství, které je ideální pro přípravu a pití yerba maté v extrémních podmínkách - pod stanem, na horách nebo na dlouhé dovolené. Largoinox se vyznačuje robustní konstrukcí, stylovým designem a pohodlím v každé situaci! Tato termoska na yerba maté pojme až 1 l vody a udrží teplotu až 12 hodin. Je vybavena praktickou rukojetí, praktickým náustkem a hrnkem a nepropustnou zátkou, která zabraňuje vytečení. Jedná se o nezbytnou pomůcku pro každého maté-cestovatele!
  • V našem obchodě najdete také něco pro opravdové milovníky tradic - velké stylové termosky Pozo de Agua. Nedivte se originálnímu designu těchto pomůcek - podobné termosky jsou oblíbené v Paraguayi, kde je pohled na domorodého matistu s vypouklou nádobou na vodu v podpaží nebo přehozenou přes rameno zcela běžný. To, co tuto pomůcku odlišuje od ostatních, které jsou k dispozici v našem obchodě, je vysoká kvalita výroby. Každá termoska Pozo de Agua je ručně šitá paraguayskými řemeslníky, obšitá materiálem podobným kůži a zdobená originálním vzorem. Příslušenství je velmi objemné (přibližně 2,5 l) a dodává se s praktickou pumpičkou, držákem na bombičku a matero (součástí je také nádoba) a popruhem pro snadné přenášení.

Yerbomos - praktické řešení

A nakonec třešnička na dortu - příslušenství, které v sobě spojuje funkčnost všech pomůcek potřebných pro pohodlnou přípravu a pití yerba maté: Yerbomos! Kromě toho, že kombinuje funkci maté, bombičky a termosky zároveň, je jeho největší výhodou snadné použití. Stačí nalít vodu do velké nádoby, nasypat sušenou hmotu do menší nádoby, uzavřít uzávěr s trubičkou a je hotovo! Inovativní konstrukce znamená, že protažením nálevu bombičkou se nádoba se sušinou automaticky naplní čerstvou vodou a yerba maté se vaří za chodu. Yerbomos si rychle získaly oblibu u pijáků matcha. Který z nich si vybrat? Naším obchodem prošlo několik verzí a po mnoha testech můžeme s klidným svědomím doporučit nejnovější edici, Yerbomos 5.0 - je nepropustný, pohodlný a skvěle vypadá. Černý Yerbomos 5.0 je naším absolutním bestsellerem! Pojme 650 ml nápoje, vejde se do držáku v autě a funguje bezchybně. Vřele doporučujeme!

Doporučujeme

CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

120,00 Kč hrubý/1ks(240,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Limon 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Limon 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Yaguar Guarana Energia 0.5kg

Yaguar Guarana Energia 0.5kg

180,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
pixel