Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Termoska - spolehlivý způsob pití yerby maté mimo domov

2023-10-10
Termoska - spolehlivý způsob pití yerby maté mimo domov

Specifický způsob přípravy yerby maté může být v některých situacích problematický. Koneckonců ne vždy máme možnost vzít si s sebou maté a bombillu a někdy nemáme dokonce ani přístup k (teplé) vodě. Pokud jste si lámali hlavu nad tím, jak pít yerbu na cestách, jak si ji vzít s sebou na procházku nebo jak si připravit nápoj v práci - přispěcháme vám na pomoc a představíme vám naše nápady na pití maté mimo domov.

Yerba maté - přirozený způsob stimulace

Při dnešním rychlém životním stylu a rostoucím povědomí o zdravé výživě se mnoho lidí obrací k přísunu kofeinu z přírodních zdrojů, aby dodali svému tělu sílu. Yerba maté je ideální volbou, nejenže vám dodá energii, ale má i mnoho dalších zdraví prospěšných účinků. Pokud chcete naplno využít vlastností a kouzla nápoje indiánů Guaraní, doporučuje si jej připravovat tradičním způsobem, pomocí k tomu určeného matera a speciální bombilly. Bohužel tradiční způsob přípravy yerby maté není vhodný k jejímu pití mimo domov. Na cestách nemáme přístup k vodě, po tréninku, v posilovně, nemáme čas na rituál louhování, v práci nechceme dělat nepořádek při přesypávání směsi z balíčku do nádoby, a když se vydáváme na dlouhou cestu, nemáme prostor na zabalení veškerého příslušenství... Co v takových situacích dělat? Termoska je nepostradatelným společníkem pro všechny aktivity - způsob, jak pít yerbu maté mimo domov!

Velká termoska na yerbu maté

Termoska Largoinox od společnosti Cebador je jedním z nejlepších termo doplňků pro yerbu maté, které máme v našem obchodě k dispozici. Je vyrobena z vysoce kvalitní nerezové oceli, která dokonale izoluje teplotu, pojme až 1 litr vody a udrží teplotu až 12 hodin. Mezi její další přednosti patří pohodlná rukojeť, praktický náustek a kalíšek a nepropustná zátka, která zabraňuje úniku vody. Je to skvělá volba pro přípravu maté během delší cesty, například na výletě do hor nebo při kempování pod stanem. Stačí nalít horkou vodu do termosky, vzít s sebou maté, bombillu a oblíbený druh směsi a příprava yerby maté za jakýchkoli okolností se stane potěšením!

Skleněná termoska s infuzérem

Skleněná termoska na čaj nebo yerbu maté Mate to Go s infuzérem je ideální volbou pro zvědavé příznivce maté. Je vyrobena ze skla, které docela dobře udržuje teplotu, i když ne tak dobře jako nerezová ocel. To však není to nejdůležitější. Díky průhledným stěnám termosky je možné sledovat proces spařování yerby maté a vidět, jak se listy cesmíny rozvíjejí a bobtnají, jak se z nich uvolňuje barva, chuť a aroma. Další výhodou modelu dostupného v našem obchodě je, že je vybaven praktickým sítkem, které usnadňuje oddělení nálevu od výluhu. Vzhledem ke svému poměrně malému objemu (přibližně 300 mililitrů) bude Mate to Go fungovat spíše jako termoska na yerbu maté do práce nebo do školy.

Termoska s funkcí spařování

Hvězdná termoska, kterou najdete v našem obchodě, je dalším termopříslušenstvím, které se vyplatí pořídit, a to hlavně, pokud jste často venku. Způsobem fungování se jedná o něco mezi termoskou na pití popsanou v předchozím odstavci a oblíbenou termoskou Yerbomos, o které si povíme později. Je vybavena zásobníkem na směs, který odděluje spařenou sedlinu od výluhu. Kromě toho se vyznačuje stylovým designem. Vnější strana většího zásobníku na vodu je pokryta vzorem hvězdných konstelací.

Termoska s LED displejema

Tento doplněk je ideální pro ty, kteří si rádi usnadňují život. Jedná se o další termosku v naší nabídce se sítkem na yerbu maté, která má navíc ve víku skrytý LED displej, který ukazuje aktuální teplotu nápoje uvnitř. Tento doplněk nejen skvěle vypadá, ale také usnadňuje kontrolu teploty nápoje. Vestavěný teploměr lze použít i v domácnosti jako pomůcku při tradiční přípravě yerby maté.

Tradiční termoska na pití yerby maté

Pokud si potrpíte na originální a tradiční pomůcky, je pro vás ideální volbou termosky Pozo de Agua. Jsou ručně vyráběné paraguayskými řemeslníky, vyrobené z vysoce kvalitních materiálů a pokryté originálními vzory a rozhodně upoutají pozornost. Jsou to také velmi praktické doplňky. Naleznete zde velký zásobník na vodu, který pojme až 2,5 litru tekutiny a samotná termoska je vybavena praktickou pumpičkou, popruhem pro snadné přenášení a držákem na matero a bombillu. Aby toho nebylo málo, prodává se v sadě s odpovídajícím stylovou nádobou. Pokud chcete naplno zažít atmosféru pití yerby maté v Jižní Americe, rozhodně vám tuto termosku doporučujeme!

Yerbomos - termoska, matero a bombilla v jednom

Nakonec jsme si nechali naše nejmodernější zařízení, které si získalo srdce mnoha přátel maté. Yerbomos v sobě spojuje funkčnost nádoby na yerbu maté, bombilly a termosky. Díky své inovativní konstrukci se v ní nápoj připravuje za chodu. Stačí nasypat sušenou směs do menší nádoby, nalít vodu do velké nádoby, stočit všechny prvky k sobě a "popotáhnout" várku přes trubičku. Tím se uvnitř vytvoří tlak, voda se spojí s listy yerby maté a do úst se vám nalije čerstvý, lahodný nápoj! V našem obchodě je k dispozici několik modelů Cebador Yerbomos, ale podle ohlasů zákazníků zdaleka nejlepší je nejnovější verze Yerbomos 5.0. Doporučujeme ji!

Nejlepší termoska na yerbu maté. Kterou si vybrat?

Je pro nás těžké vybrat vítěze našeho seznamu. Neexistuje jediná ideální termoska na yerbu maté, protože výběr závisí na individuálních preferencích a potřebách uživatele. Yerbomos 5.0 je revolučním řešením pro ty, kteří hledají moderní, pohodlné a funkční příslušenství pro yerbu maté. Na druhou stranu skleněné termosky s vařičem a termosky se sítkem jsou ideální volbou pro ty, kteří oceňují estetiku a tradiční přístup k přípravě tohoto ikonického nápoje. Ať už si vyberete cokoli, termoska je nepostradatelným společníkem pro aktivní životní styl a pro vychutnávání blahodárných účinků jedinečného nápoje indiánů Guaraní!

pixel