Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Příslušenství yerba maté. Jaké jsou nejlepší? Jak si vybrat?

2020-10-29
Příslušenství yerba maté. Jaké jsou nejlepší? Jak si vybrat?

Abyste si mohli dokonale vychutnat chuť yerba maté a užít si jeho vlastnosti, tak je velmi důležité vybavit se kvalitním příslušenstvím. Existuje několik věcí nezbytných pro pohodlnou přípravu a konzumaci nálevu cesmíny paraguajské. Poradíme Vám, jaké příslušenství na vychutnání si yerba maté by jste měl mít po ruce!

Kalabasy a matera na pití yerba maté – jaké vybrat?

První kalabasy na yerba maté byly vyrobeny z tykví, také známých jako Kalabasa nebo Divenice (Tykev) lahvovitá. V současné době se tyto typy nádob stále používají, ale hlavně v Jižní Americe. Mezi oblíbené typy matera patří keramické a dřevěné nádobí. Pokud Vám záleží na pohodlném čištění a údržbě, zvolte keramickou nádobu. Její největší výhodou je, že ji lze mýt v myčce společně s ostatním nádobím. Dřevěná nádoba je zase lahůdkou pro každého milovníka rituálů souvisejících s yerba maté. V našem obchodě najdete také matero z 'palo santo' (pryskyřice Guaiacum sanctum, známé jako svaté dřevo), tedy nádoby vyrobené z posvátného stromu. Jeho vůně se uvolňuje pod vlivem teplého nálevu a dodává maté jemnou a jedinečnou chuť. Pokud si chcete vzít maté na cestu, tak se Vám může líbit Yerbomos 3.0 - speciálně tvarovaná termoska pro yerba maté.

Nejlepší bombilla – jaká?

Dobré příslušenství na pití yerba maté je polovina úspěchu. Druhou polovinou je bombilla - jaká by měla být? Při výběru této vychytávky stojí za zvážení druh byliny, ze které je nálev připravena. Například pro typické brazilské sušené směsi chimarrãos se doporučuje použít bombillu typu bomba - vybavenou širokým kulatým filtrem s otvory, aby se zabránilo ucpání. Nejoblíbenější je bombilla ve tvaru lžíce. Toto je zdaleka nejuniverzálnější typ brčka na yerba mate. Jediným problémem mohou být směsi s velkým množstvím prachu, který se dostane dovnitř bombilly, což způsobí, že konzumace maté není tak komfortní. V naší nabídce najdete také bombilly s dvojitým a trojitým filtrem - osvědčí se při pití nálevů ze středně a velmi prašných směsí. Pokud jde o materiál, nejfunkčnější jsou bombilly z nerezové oceli nebo alpaky - jsou velmi odolné a snadno se udržují.Najlepsze akcesoria do yerba mate znajdziesz w sklepie online MateMundo.pl

Další příslušenství yerba maté

V naší nabídce najdete také celou řadu dalších příslušenství na vychutnání si yerba maté. Mezi nimi stojí za zmínku na příklad teploměr pro yerba maté. Ten je užitečný především pro Vás, kdo právě začíná své dobrodružství s cesmínou paraguayskou, ale nejen to. Pokud si chcete usnadnit údržbu své bombilly, pořiďte si štěteček na čištění. S pomocí tohoto příslušenství snadno vyčistíte vaši bombillu a ta Vám bude sloužit opravdu dlouho. Pokud chcete nakoupit nejlepší příslušenství pro yerba maté, navštivte náš eshop MateMundo.pl!

Doporučujeme

CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

120,00 Kč hrubý/1ks(240,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Limon 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Limon 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Yaguar Guarana Energia 0.5kg

Yaguar Guarana Energia 0.5kg

180,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
pixel