Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Organická yerba mate - proč je lepší než obyčejná?

2024-02-13
Organická yerba mate - proč je lepší než obyčejná?

Organické potraviny se vplížily do našeho každodenního života a pomalu přestávají být módním výstřelkem a stávají se zdravým zvykem - konečně! Z tohoto důvodu roste obliba biopotravin. Netýká se to však pouze ovoce a zeleniny, roste také zájem o bio yerbu maté. Proč sáhnout po ekologicky certifikovaných produktech? Je bio yerba maté lepší než běžná yerba maté a proč? Kde hledat bio výrobky a na co si dát pozor?

Organické produkty - které?

Při nakupování v obchodě nebo supermarketu se vedle standardních výrobků - ovoce, zeleniny, mléčných výrobků, konzerv a mnoha dalších - stále častěji objevují i ekologické ekvivalenty. Odlišují se podle obalu - často se zeleným akcentem, příslušným logem a nápisem "bio" nebo "eko" na etiketě. Především se však bioprodukty liší od běžných výrobků vyšší cenou. Ekologické výrobky jsou často umístěny v samostatném oddělení nebo na speciálních "ekoostrovech", aby se ještě více odlišily. V televizi a na sociálních sítích jsme zaplaveni informačními, sociálními a reklamními kampaněmi na téma bio. Známé osobnosti propagují ekologické výrobky a uvádějí jejich výhody. Všechno to zní jako marketingová snaha, která nás má přimět ke koupi. Jak je to ale ve skutečnosti? Fakta jsou taková, že biopotraviny se vyrábějí podle přísných pravidel ekologického zemědělství, rostliny vyrůstají na úrodné půdě bohaté na minerální soli a při výrobě se nepoužívají umělá hnojiva ani pesticidy. Bioprodukce také znamená péči o životní prostředí kolem nás: rostliny, zvířata, vodu a vzduch. To vše se promítá do vyšší ceny bioproduktů, ale také do jejich mnohem vyšší kvality, kvůli které se skutečně vyplatí po nich sáhnout. A jak tyto informace souvisejí s yerbou maté? Je bio yerba maté lepší než konvenční yerba maté?

Organická yerba maté - záruka kvality

Výhody organické yerby maté ocení nejen ti, kdo hledají nejvyšší kvalitu, ale všichni, kdo se chtějí rozhodovat na základě informací. Bio směsi pocházejí z plantáží yerby maté, které splňují všechny ekologické normy, jež nemají negativní dopad na životní prostředí. Na rozdíl od běžných plantáží se při pěstování yerby maté na ekologických plantážích dodržuje přirozený vegetační cyklus rostlin a nepoužívají se pesticidy, tj. umělé ochranné prostředky. Kromě toho ekologické plantáže s yerbou maté nejčastěji koexistují s přírodními ekosystémy, takže nepředstavují hrozbu pro rostlinné a živočišné druhy vyskytující se v daných regionech. Společnosti, které nepracují v souladu s ekologickými normami, mohou příliš zasahovat do životního prostředí. Přitom na rozdíl od značek nabízejících běžné maté jsou ekologické plantáže velmi často malé rodinné podniky s maximální pracovní a výrobní etikou. Pozornost je věnována kvalitě produktu, zatímco velikost produkce a zisk z prodeje jdou stranou. Pokud chcete mít skutečný vliv na životní prostředí, vždy se vyplatí věnovat pozornost politice značky!

Nejlepší bio yerba maté s organickým certifikátem?

Pokud chcete sáhnout po špičkových bioproduktech, určitě se podívejte na nabídku našeho obchodu www.MateMundo.cz. Přední značkou mezi bio yerbami maté v naší nabídce je brazilská Soul Mate Orgánica. Jedná se o klasickou yerbu maté, ve které kromě listů najdete v balení i velké množství větviček cesmíny, která je však vyráběna podle zásad ekologického zemědělství, což se vyznačuje speciálním certifikátem bio. K dostání je jak v neupravené verzi, tak v několika příchutích - všechny přísady rovněž pocházejí z ekologického pěstování, což se projevuje v nejvyšší kvalitě produktu. Za zmínku stojí zejména verze Soul Mate Energia s přídavkem povzbuzující guarany, máta a citron Menta Limon nebo anýz Anis, vyznačující se hlubokým bylinným aroma. Celá plantáž a výroba Soul Mate je založena na tradičních metodách, které podporují zachování biologické rozmanitosti. Při péči o rostliny se nepoužívají žádné pesticidy. Dokonce i obaly výrobků této značky jsou vyrobeny z recyklovatelných materiálů!

V našem obchodě si přijdou na své také milovníci jemné brazilské zelené yerby, bio verze oblíbené značky Verde Mate Green Organica. Jedná se o první ekologický produkt z rodiny Verde Mate. Pěstování cesmíny paraguayské, z níž se produkt získává, podporuje myšlenku udržitelnosti a řídí se speciálními ekologickými normami certifikačních orgánů. V nabídce brazilské značky je také organická verze povzbuzující yerby s přídavkem guarany - Verde Mate Energia Organica. Všechny přísady v jejím složení pocházejí z ekologických farem.

Zajímavou, stoprocentně přírodní a ekologickou alternativou yerby maté je Guayusa Pachamama, což je první guayusa pocházející z certifikované ekologické společnosti z Ekvádoru. Guayusa je často označována za sestru yerby maté, protože se vyrábí z keře blízce příbuzného cesmíně paraguayské. Ačkoli je guayusa stejně jako yerba maté silným stimulantem a zdrojem minerálů, má mnohem jemnější chuť. Pachamama vyrůstá obklopena amazonskou džunglí, sklizeň probíhá ručně a výrobní proces se řídí přirozeným cyklem vývoje rostlin. Guayusa se vyrábí také v ochucených verzích, například s citronem a mátou.

Patříte k rostoucímu počtu uvědomělých spotřebitelů, kteří si vybírají výrobky z ekologických farem? Pijete bio yerbu maté? Pak na sebe můžete být hrdí - podporujete ekologii a přispíváte k ochraně životního prostředí!

Doporučujeme

Verde Mate Green Organica 0,5kg

Verde Mate Green Organica 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
Guayusa Pachamama 100 g - organický produkt

Guayusa Pachamama 100 g - organický produkt

190,00 Kč hrubý/1ks(1 900,00 Kč / kg hrubý)
Soul Mate Sin Humo Anis 0,5kg

Soul Mate Sin Humo Anis 0,5kg

185,00 Kč hrubý/1ks(370,00 Kč / kg hrubý)
Soul Mate Orgánica Guayusa 0,5kg (certified)

Soul Mate Orgánica Guayusa 0,5kg (certified)

185,00 Kč hrubý/1ks(370,00 Kč / kg hrubý)
pixel