Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Nové produkty brazilské značky Verde Mate: jedinečné chutě léta!

2022-08-11
Nové produkty brazilské značky Verde Mate: jedinečné chutě léta!

S čím si spojujete léto? Spojujeme si ho s teplem, dovolenou, zábavou a skvělými chvílemi s přáteli - nejlépe v doprovodu osvěžujícího piva nebo sladkých lahodných nápojů s honosnými názvy. Ale co kdybyste alkohol nahradili yerbou maté? Spojit paraguayskou cesmínu s chutí piva nebo drinku? Značka Verde Mate má odpověď!

Yerba mate + alkohol. Co je to za kombinaci?!

Ačkoli taková kombinace může na první pohled překvapit, ve skutečnosti není ničím novým. V zemích, kde se yerba maté používá, se již dlouho kombinuje s alkoholem. Oblíbeným nápojem je "yerba mate cerveza", což je jednoduše yerba zalitá studeným pivem místo vody. Je to skvělá alternativa k tereré, oblíbená zejména v Paraguayi. Studená yerba s přídavkem piva potěší nejen chuťové buňky pivařů, kteří jsou zároveň milovníky yerby. V horkém dni dokonale osvěží a uhasí žízeň. V latinskoamerických zemích je také známá kombinace yerby maté se silnějšími lihovinami, jako je vodka nebo brandy. Je to zajímavá kombinace, ale jen pro odvážné! Taková yerba maté silně zahřívá, ale má také velmi hořkou chuť.


Možná se ptáte, zda je bezpečné kombinovat yerbu s alkoholem? V zásadě ano. Yerba maté má povzbuzující účinky, ale kofein, který obsahuje, nereaguje s alkoholem. Yerba s pivem proto nebude "nakopávat" více - ani z hlediska stimulace, ani z hlediska síly procent obsažených v alkoholu. Nezapomeňte však na střídmost v množství konzumovaného alkoholu! Kofein obsažený v cesmíně může poněkud tlumit pocit opojení.

Nové příchutě Verde Mate Radler a Piña Colada

Nové „alko-yerby” od Verde Mate Green

Brazilská značka Verde Mate právě uvedla na trh dvě nové příchutě inspirované alkoholickými nápoji - Radler a Piña Colada. Zelená, jemná odrůda yerby maté, sušená na vzduchu, ale nevyzrálá, se dobře kombinuje s přírodními, chuťově výraznými a aromatickými přísadami. Obě varianty chutnají skvěle jak v teplé, tak ve studené podobě. Proč je místo vody nezalít mraženou ovocnou šťávou nebo pivem? Nebo na jejich základě vytvářet jedinečné, lahodné nápoje? Popusťte uzdu své fantazii!

Verde Mate Green Piña Colada

Tato kompozice vás přenese do zcela jiného světa - na rajský, exotický ostrov uprostřed vln oceánu. Piña colada je sladký, silně ovocný nápoj z Karibiku, který kombinuje chuť ananasu a kokosu. Přesně tyto vůně vás udeří do nosu, když poprvé otevřete balíček Verde Mate, a pak se kombinace ananasu a kokosu jemně rozplyne na jazyku. Mňam!

Verde Mate Green Radler

Není to první yerba inspirovaná chutí piva. Určitě už znáte Verde Mate IPA, ve které se šťavnatá zelená yerba mate snoubí s neuvěřitelně aromatickým, lehce hořkým chmelem. Verde Mate Radler je nová, o něco lehčí verze "beer yerba", která svou chutí připomíná tradiční německý nápoj kombinující světlé pivo a limonádu.

Jakou další "alkoholickou" yerbu maté si můžete koupit v obchodě MateMundo.cz?

Pokud jste ještě nevyzkoušeli naše předchozí "alkoholické" tipy na yerbu maté, určitě je vyzkoušejte! Horké léto a doba dovolených je ideální příležitostí vyzkoušet "pivní" Verde Mate Green IPA, inspirovanou bylinným likérem Verde Mate Green Jäger a svůdnou, kombinující chuť vína a ovoce Yaguar Sangria.

Doporučujeme

Verde Mate Green Deer 0,5 kg

Verde Mate Green Deer 0,5 kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
Verde Mate Green IPA 0,5 kg

Verde Mate Green IPA 0,5 kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
Verde Mate Green Radler 0,5 kg Akce

Verde Mate Green Radler 0,5 kg

133,00 Kč hrubý/1ksNejnižší cena od 30 dnů před slevou: 190,00 Kč/1ks-30% Běžná cena: 190,00 Kč hrubý/1ks-30%(266,00 Kč / kg hrubý)
Yaguar Sangria 0,5 kg

Yaguar Sangria 0,5 kg

180,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Pina Colada 0,5 kg

Yerba Verde Mate Green Pina Colada 0,5 kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
pixel