Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Nic neosvěží tak jako CBSé!

2023-02-28
Nic neosvěží tak jako CBSé!

Dokonalá rovnováha síly a chuti yerby se skvělými přísadami - to je CBSé. Tato argentinská značka je spojována především se svými mimořádně ochucenými yerba mates. Hledáte osvěžení? Máte rádi ovocné přísady? Nebo hubnete? Odpověď na každou otázku bude stručná - CBSé!

CBSé - proti tradici

Ačkoli ještě nedávno bylo yerba maté výhradním tajemstvím indiánů Guaraní, obklopených jejich zvláštním kultem jako "dar od bohů", od jisté doby si získává srdce lidí po celém světě - a to nejen v Jižní Americe. Na stále rostoucím trhu se před 45 lety objevila značka, která otřásla světem zeleného povzbuzujícího nápoje, vymanila se z rámce tradice a vnesla do něj závan svěžesti a celou horečku barev. V yerbě od CBSé není žádná nudná klasika, chuť vládne!

A začalo to tak nenápadně....

Značka CBSé vznikla na konci bláznivých 70. let, přesněji v roce 1978. Manželé Florentino Orquera a María Amelia Elizagaray, žijící v San Franciscu v argentinské provincii Córdoba, se vydali na cestu originálních chutí a vůní a vše začalo v jejich... garáži. Přišli na nápad spojit paraguayskou cesmínu s horskými bylinami. O čtyři roky později se z "garážového" provozu, který se původně nacházel v prostoru o rozloze 50 metrů čtverečních, stal celý průmyslový závod o rozloze 8 hektarů, který se nachází v Santa Fé. Společnost postupně rozvíjela své plodiny. Průlom přišel s uvedením ochucených výrobků na trh. Podle majitelů značky CBSé uvedla na trh zcela nový segment, a to yerba maté saborizada - ochucené ovocem a bylinkami. V roce 1997 mohli spotřebitelé ochutnat inovativní yerbu od CBSé s příchutí pomeranče, citronu, grapefruitu a kávy. Další milník v historii značky přišel o pouhé tři roky později. CBSé získala certifikát kvality ISO 9001-2000, který potvrdil vysokou třídu a modernost jejích výrobků. Od té doby začala nesmírně populární argentinská yerba dobývat další země - Uruguay, Paraguay, Spojené státy a Španělsko. V roce 2007 se společnost zamyslela nad zdravotními funkcemi bylin a vytvořila novou řadu výrobků - funkční a zároveň chutné směsi. Jednalo se o kompozice určené k regulaci tělesných funkcí, stimulaci a podpoře hubnutí. Následující roky byly ve znamení zakládání nových plodin, osvěžení designu obalů a dalších úspěšných chuťových experimentů. Dnes se CBSé yerba dá pít "v mnoha jazycích". Výrobky této značky se dostávají do zemí Jižní, Severní (USA, Mexiko, Kanada) a Střední Ameriky, dále do Evropy (Německo, Španělsko, Itálie, Polsko, Francie, Česká republika), na Blízký východ (Spojené arabské emiráty) a do Austrálie.

S CBSé se nikdy nebudete nudit!

Sortiment značky je opravdu široký a lze v něm rozlišit několik "kategorií". Především, jak jsme již zmínili na začátku, mezi produkty argentinské značky nenajdete čisté, klasické yerba maté bez příměsí. CBSé se pevně a důsledně drží chuťově výrazných kompozic, což ji silně odlišuje od konkurence. Co stojí za pozornost? Značka začala s velmi osvěžujícími "herbalas", které potěší nejednoho milovníka povzbuzujícího nápoje: horské Serranas, pobřežní Hierbas del Litoral nebo CBSé Hierbas Cuyanas s bohatým buketem přísad. Nelze nezmínit průkopnická ochucená saborizados: pomeranč Naranja, citron Limón, grapefruit Pomelo, tropické CBSé Frutos Tropicales, kombinace chutí manga, marakuje, papáji a pomeranče, CBSé Frutos del Bosque s příchutí lesních plodů a CBSé Frutos del Valle s příchutí jablek a hrušek. Zejména varianty CBSé Frutos del Bosque a CBSé Frutos Tropicales si získaly srdce příznivců yerba maté po celém světě! Pro milovníky sladkých pocitů připravil výrobce něco speciálního - sušené slazené přírodními sladidly - stévií a medem. Tyto yerba mints jsou opravdu sladké - pokud tomu nevěříte, zkuste sami jednu ochutnat! Rozsáhlá nabídka značky zahrnuje také funkční směsi - neobvyklou CBSé Silueta (v jablečné nebo pomerančové variantě), která napomáhá hubnutí, a CBSé Regulase, která je určena k péči o trávicí systém. Za zvláštní pozornost stojí nejnovější přírůstek do rozsáhlého portfolia značky CBSé - Etiqueta Negra, kultovní varianta Hierbas Serranas v prémiové verzi. Absolutním hitem a bestsellerem, o čemž svědčí žebříčky nejoblíbenějších yerba maté, je CBSé Energia Guarana s přídavkem guarany pro silnou a dlouhotrvající vzpruhu. Zde je třeba zmínit, že všechny výrobky této značky jsou na obalech označeny "libre de gluten", což znamená, že neobsahují lepek, a navíc byla některá složení vyvinuta ve spolupráci s Dr. A. Cormillotem, známým jihoamerickým odborníkem na výživu.

Yerba CBSé - buď ji budete milovat, nebo nenávidět!

Výrazné vystupování z konkurence a velká popularita vždy přivádí řadu příznivců i odpůrců. Nejinak je tomu i v případě CBSé yerba maté, na které se vyrojilo mnoho názorů. Zatímco někteří ji bezvýhradně milují pro její avantgardní přístup, zároveň ji z úplně stejného důvodu nenávidí zastánci tradice, kteří se domnívají, že kombinace "posvátné" byliny indiánů kmene Guaraní s dochucovadly (i když jsou přírodní) je čirá sprosťárna. Jaký je náš názor? Věříme, že chutě jsou různé a že každý má právo vytvořit si vlastní názor, zároveň je dobré být otevřený novinkám a rozšiřovat si obzory, aniž bychom si stanovovali pevné hranice.

Jak chutná CBSé yerba?

A co můžeme říct lidem, kteří CBSé yerba ještě nezkusili? Jak chutná? Každá varianta se vyznačuje příjemnou "lehkostí". Jak se na argentinskou yerbu sluší, je v ní cítit jemná hořkost a trpkost, která zároveň dokonale ladí s chutí přísad. Yerba by CBSé se nejlépe popisuje dvěma slovy: dokonalá rovnováha. Všechny varianty navíc dobře fungují v jakémkoli provedení - teplé i studené. Každý výrobek je samostatným příběhem a CBSé s ním dělá vlny v Polsku i v zahraničí. Fanoušci oceňují zejména složení yerba maté s horskými bylinami a CBSé Energia Guarana s přídavkem povzbuzujícího ovoce z Jižní Ameriky. Zde je jedna z mnoha pozitivních recenzí: "Bylinné maté nabízí mnoho firem, ale tato je moje nejoblíbenější. Je uklidňující a povzbuzující, obzvlášť příjemný pro večerní relaxaci. Chuť je vyvážená a příjemná. Rozhodně doporučuji." CBSé je dobrá yerba pro začátečníky, ale i pro ty, kteří hledají něco nového, originálního a svěžího. Kolik yerba maté CBSé nalít, abyste z něj získali tu nejlepší chuť? Osobně doporučujeme porci zhruba 15-30 gramů sušiny - v závislosti na objemu nádoby.

CBSé - yerba maté, které jde s dobou

Pokud jsme vás o CBSé ještě nepřesvědčili, možná vás zaujme obrovská angažovanost značky v aktuálním dění, kultuře a otevřenost novým, originálním nápadům. Je to společnost, která jde s dobou! CBSé je aktivní na sociálních sítích a udržuje kontakt se svými fanoušky. Stačí se podívat na rozsáhlý kanál YouTube, který doslova překypuje poutavým obsahem a zajímavými nápady. Na tomto místě stojí za zmínku také několik zajímavostí týkajících se značky. V roce 2017 byla do řady CBSé přidána limitovaná řada výrobků určených dětem pod sloganem "Mi Primer Mate" ("Můj první kamarád"). Jednalo se o yerbu s příchutí tutti frutti ve výrazném, velmi barevném balení, které využívalo motiv postavičky z oblíbené argentinské knihy - Gaturro. Originální a poněkud neobvyklý nápad se setkal s velkým zájmem, a to i v zahraničí. Za zmínku stojí také zapojení CBSé v roce 2015 do kampaně #UnEmojiParaElMate, jejímž cílem bylo zavést symbol znázorňující yerba maté mezi emotikony používané v sociálních médiích. Společnost se obrátila na konsorcium Unicode s argumentem, že mezi emotikony, které denně používají miliony lidí na celém světě, je třeba symbol, který by reprezentoval stále se rozšiřující komunitu fanoušků yerba maté. Žaloba byla úspěšná a emotikon matrace se zapíchnutou bombillou

Doporučujeme

CBSe Energia Guarana 0.5kg

CBSe Energia Guarana 0.5kg

120,00 Kč hrubý/1ks(240,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Limon 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Limon 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

Yerba Verde Mate Green Energia 0,5kg

170,00 Kč hrubý/1ks(340,00 Kč / kg hrubý)
Yaguar Guarana Energia 0.5kg

Yaguar Guarana Energia 0.5kg

180,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
pixel