Doporučovaný od 1 900,00 Kč
V nákupním seznamu od
Vytvořte nový nákupní seznam

Muira puama. Amazonské tajemství vitality a síly

2024-06-14
Muira puama. Amazonské tajemství vitality a síly

V každodenním shonu hledáme přirozené způsoby, jak zlepšit své zdraví a celkovou pohodu. Ve snaze najít rovnováhu a vitalitu saháme po bylinkách, čajích a doplňcích stravy. Jedním z takových darů přírody, pocházejícím přímo ze srdce amazonské džungle, je muira puama, domorodci nazývaná "stromem potence", který již po staletí vzbuzuje zvědavost a fascinaci. Proč si tato rostlina zaslouží pozornost? V dnešním článku odhalíme všechna její tajemství.

Muira puama - legenda z Amazonie

Uprostřed bujné zeleně amazonské džungle se skrývá nenápadný, ale nesmírně silný strom muira puama, kterému místní lidé pro jeho zajímavé vlastnosti přezdívají "strom potence". Nachází se v oblasti rozprostírající se mezi třemi velkými řekami: Amazonkou, Rio Negrem a Orinokem: muira puama divoce rostoucí a ve svých kořenech a kůře ukrývající tajemství zdraví a vitality, která lidi fascinují už po staletí. Muira puama, v botanické nomenklatuře označovaná latinským názvem Ptychopetalum olacoides, je nepříliš velký strom, který může dosáhnout výšky až 5 metrů. Její drobné bílé květy připomínají jasmín a krátké tmavě zelené listy skrývají více, než by se na první pohled mohlo zdát. Indiáni žijící v Amazonii si muiru puamu odedávna cení a v tradiční medicíně používají téměř všechny její části. Nálevy z kořene a kůry se používaly jako afrodiziakum, ale také jako lék na nejrůznější potíže, od bolesti svalů až po problémy s krevním oběhem. Potenciál rostliny rozpoznali i evropští osadníci. V Británii byla muira puama dokonce uvedena v Britském lékopise jako lék na úplavici a impotenci, což dokazuje její uznání v západní medicíně. V současné době se muira puama spolu s dalšími zázračnými rostlinami z Jižní Ameriky těší stále větší oblibě. Zvláště zajímavá je její kombinace s katuabou, která tvoří silné afrodiziakální duo, jež najdete v některých směsích yerby maté. Takové kompozice jsou nejen povzbuzující, ale mohou mít i blahodárný vliv na intimní život. Muira puama je skutečným pokladem Amazonie! Jste připraveni objevit její tajemství?

Muira puama - účinek, který potěší!

Muira puama je známá především pro své pozitivní účinky na libido. Je to ale vše? Samozřejmě že ne! Tato pozoruhodná rostlina už po staletí rozpaluje fantazii a těla lidí po celém světě. Není fascinující, jak nás příroda dokáže překvapit svými poklady? Čím přesně je muira puama tak proslulá? Pojďme se blíže podívat na její účinky a působení, díky nimž je tak vysoce ceněna v přírodních metodách zlepšování zdraví.

Za prvé, rostlina je známá svými účinky na libido. Při pravidelném užívání výtažků z kůry muira puama dochází u mužů i žen k pozitivním změnám v sexuálním životě. Funguje to? Vědecké studie a četná svědectví uživatelů potvrzují, že muira puama dokáže výrazně zlepšit sexuální touhu a výkonnost, což z ní činí účinné, zcela přírodní afrodiziakum. Ale to není všechno. Kromě významných účinků na intimní sféru má muira puama také pozitivní vliv na schopnost koncentrace a celkovou pohodu. Díky látkám, jako je lupeol, který vykazuje antiseptické a protizánětlivé účinky, a unikátnímu alkaloidu muirapuaninu má rostlina relaxační účinky, snižuje stres a pomáhá regulovat endokrinní systém. Navíc snižuje krevní tlak a má analgetický účinek, takže je vynikající podporou pro ty, kteří žijí v neustálém napětí a stresu.

Síla muiry puamy potvrzená vědeckými studiemi

Když se dozvíme o dalším "zázračném" léku z hlubin Amazonie, přirozeně nás napadne otázka: "Ale opravdu to funguje?". V případě muiry puamy je odpověď ano! Pojďme se však ponořit do podrobností. V průběhu let byla muira puama předmětem mnoha vědeckých studií, které ověřovaly její účinnost v různých oblastech, včetně zlepšení sexuálních funkcí. Jednu z nejvýznamnějších studií provedl v 90. letech 20. století Dr. Jacques Waynberg, známý odborník v oblasti sexuologie. Této studie se zúčastnilo 262 pacientů trpících nedostatkem libida a dalšími dysfunkcemi v této oblasti. Výsledky byly slibné - celých 62 % pacientů hlásilo zvýšení libida po čtrnáctidenní konzumaci extraktu z muiry puamy. A co víc, v další studii, které se zúčastnilo 100 mužů se sexuálními dysfunkcemi, se po každodenní konzumaci 1,5 gramu extraktu z této rostliny až u 66 % účastníků zvýšila frekvence pohlavního styku. Nejsou to jen čísla, která hovoří ve prospěch muiry puamy. Ohlasy uživatelů a odborníků z celého světa potvrzují její pozitivní účinky na libido a celkovou pohodu. Mnozí z nich popisují, jak jim užívání doplňků stravy muira puama pomohlo zlepšit intimní život a zvýšit spokojenost s blízkými vztahy. Další výzkumy účinků rostliny navíc poukázaly na její adaptogenní, antistresové a protiúnavové účinky. Díky těmto vlastnostem muira puama nejen podporuje sexuální zdraví, ale také pomáhá udržovat emocionální rovnováhu a zlepšuje celkovou pohodu.

Má muira puama vedlejší účinky?

Ve světě přírodních doplňků stravy je muira puama stále populárnější. Ale jak už to u mocných rostlin bývá, je důležité si uvědomit možné vedlejší účinky jejího užívání. Koneckonců nechceme, aby se naše cesta za přírodní pohodou změnila v nechtěné dobrodružství! Většina studií a zkušeností uživatelů ukazuje, že muira puama je dobře snášena a vedlejší účinky jejího užívání se nevyskytují nebo jsou velmi vzácné. Jako každá účinná látka však ani tato rostlina nemusí být vhodná pro každého. Mezi možné vedlejší účinky patří mírné žaludeční potíže, nespavost nebo větší rozrušení, což se týká zejména osob citlivých na stimulanty. Kromě toho vzhledem k nedostatečnému výzkumu muiry puamy existuje několik kontraindikací jejího užívání. Nedoporučuje se těhotným a kojícím ženám ani osobám s přecitlivělostí na její složky. Pro minimalizaci rizika nežádoucích účinků je klíčové dodržování doporučeného dávkování. Začínáte-li s menšími dávkami a postupně je zvyšujete, můžete tělu pomoci přizpůsobit se novému doplňku. Pamatujte také, že přírodní neznamená vždy bezpečný pro každého! Konzultace s lékařem před zahájením užívání doplňků stravy z muiry puamy je vždy dobrý nápad, zejména pokud máte nějaké zdravotní potíže nebo užíváte jiné léky.

Jak používat muiru puamu, abyste pocítili sílu přírody?

Jste přesvědčeni o jeho zázračných vlastnostech a zajímá vás, jak využít sílu amazonského "stromu potence"? Zajímavostí je, že muira puama své vlastnosti nejlépe uvolňuje nikoli ve vodě, ale v alkoholu. Nejlepší formou konzumace je proto tinktura, která maximalizuje mocný potenciál muiry puamy. Po jaké době působí? Účinky lze zaznamenat již po několika dnech pravidelného užívání, což je skvělá zpráva pro ty, kteří hledají rychlé a účinné řešení. Vyplatí se však znát několik jednoduchých pravidel týkajících se jejího užívání. Zaprvé je důležité začít s nízkými dávkami. Muira puama je silná a jako u každé silné látky je nejlepší nechat tělo, aby se přizpůsobilo. Začnete-li s nižší dávkou, budete pozorovat, jak tělo reaguje, a můžete množství postupně zvyšovat, dokud nedosáhnete požadovaného účinku. A kdy je nejlepší muiru puamu užívat - ráno nebo večer? Na tuto otázku lze odpovědět různě v závislosti na individuálních potřebách a požadovaných účincích. Někteří uživatelé dávají přednost konzumaci muiry puamy ráno, aby mohli během dne těžit z jejích energizujících vlastností. Jiní se rozhodnou užívat ji večer, aby podpořili relaxaci a zlepšili kvalitu spánku, zejména pokud na ně muira puama nemá povzbuzující účinek. Při porovnávání zkušeností uživatelů stojí za povšimnutí různorodost reakcí na muiru puamu. Pro některé je skutečnou změnou, která výrazně zlepšuje kvalitu sexuálního života a celkovou pohodu. Jiní mohou pociťovat jemnější účinky. Pamatujte, že každé tělo je jiné a může na doplňky reagovat odlišně!

Muira puama, katuaba a yerba maté - silné trio z amazonské džungle!

Muira puama se dobře kombinuje s dalším přírodním afrodiziakem - katuabou. Tyto dvě složky, pocházející z hlubokých jihoamerických pralesů, tvoří synergickou kombinaci, která může výrazně zlepšit váš sexuální život a celkovou pohodu. Jedním z nejlepších a nejoblíbenějších způsobů využití této silné kombinace je spojení katuaby a muiry puamy s dalším amazonským pokladem - yerbou maté. " Paraguayský čaj" je známý svými povzbuzujícími účinky sám o sobě a přidání těchto dvou afrodiziak jej činí ještě výjimečnějším. Například Yaguar Amore kombinuje muiru puamu, katuabu, sladké jahody a okvětní lístky růží a vytváří tak nápoj, který nejen povzbuzuje, ale může ovlivnit i zvýšenou touhu. Další pozoruhodnou možností je Verde Mate Green Temperamento, který kombinuje dvě přírodní afrodiziaka s dalšími složkami, jako je lapacho a ginkgo biloba. Pro ty, kteří dávají přednost tradičnějším chutím, nabízí Guarani Katuava intenzivní yerbu maté s výraznými kouřovými tóny a přídavkem katuaby, máty, anýzu a citronové verbeny. Muira puama, catuaba a yerba maté je trio, které si zaslouží pozornost každého, kdo hledá přírodní způsoby, jak zlepšit svůj intimní život i mimo něj. Nálev v této podobě je chutný a snadný způsob, jak zařadit afrodiziaka do svého každodenního jídelníčku!

Doporučujeme

Verde Mate Green Katuava 0,5kg

Verde Mate Green Katuava 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
Verde Mate Green Temperamento 0,5kg

Verde Mate Green Temperamento 0,5kg

190,00 Kč hrubý/1ks(380,00 Kč / kg hrubý)
Guarani Katuava 0,5kg

Guarani Katuava 0,5kg

150,00 Kč hrubý/1ks(300,00 Kč / kg hrubý)
Yaguar Amore 500g

Yaguar Amore 500g

180,00 Kč hrubý/1ks(360,00 Kč / kg hrubý)
pixel